9 neuveriteľných úlovkov: TRETÍ je úplne unikátny, to ste ešte nevideli

9 neuveriteľných úlovkov: TRETÍ je úplne unikátny, to ste ešte nevideli

Poznáte magnet fishing? Lovec hodí do vody magnet a čaká, čo vytiahne. Môže to byť čokoľvek! Mnohí vytiahli nečakané a čudné veci – presvedčte sa sami.

Magnet fishing je hľadanie železných pokladov ukrytých na dne vôd. Magnet môžete hádzať do jazera, rieky, studne, mora. Na Slovensku je to čoraz viac populárna záľuba, pretože je to zábavné a vzrušujúce. Pri každom hodení magnetu ste plní očakávaní, čo nájdete. A potom sa na tom viete zasmiať.

Existujú rozličné fishing magnety s rôznou silou a šancu zachytiť predmet, rôzne typy lán, aj kužele proti zaseknutiu, ktoré výrazne znižujú riziko uviaznutia magnetu pod vodou. Dokonca mnohí fisheri si vylepšujú magnety podľa seba a vymýšľajú rôzne svojpomocné zlepšováky.

K častým nálezom patria mince, klince, háčiky z udíc, neidentifikovateľné kusy kovu, vrchnáky od piva. Ak budete mať šťastie na správne miesto, môžete nájsť mobil, lopatu alebo nábojnice.

Najvzácnejšie nálezy sú napríklad trezory, zbrane, brokovnice, bicykle, dopravné značky, prípadne granát. Pre takéto úlovky platí, že musíte byť trpezlivý.

Vytvorili sme pre vás zoznam najvzácnejších nálezov, čítajte ďalej a pozrite si ho.

1. úlovok: model auta

magnet fishing auto

2. úlovok: náboje

náboje na súši

Úlovok nábojov od českého magnetfishingového tímu Brno Boys.

3. úlovok: delostrelecká guľa z 19. storočia

Môže ísť o ľubovoľnú guľu zo železa. Takéto sa zvyknú používať v lomoch ako závažia. Avšak podľa svoj nálezcu ide o delostreleckú guľu. Pravdepodobne lovil v archeologickej oblasti, kde sa v minulosti bojovalo.

4. úlovok: automatická puška

Úlovok samopalu

Neviete o aký samopal ide? Prosím napíšte nám to do komentárov.

5. úlovok: model auta

magnet fishing auto

6. úlovok: mačeta

magnet fishing mačeta

7. úlovok: pištoľ Colt M1911

pištoľ

Na obrázku je Colt M1911, samonabíjacia pištoľ americkej výroby. Používala ho americká armáda od roku 1911 do roku 1985. Bola používaná počas Prvej svetovej vojny, Druhej svetovej vojny a vojen v Kórei a Vietname.

8. úlovok: starožitné hodinky

starožitné mechanické hodinky

9. úlovok: bicykel

bicykel

Zaujal vás magnet fishing? Chcete vidieť aj slovenské nálezy? Pridajte sa do facebookovej skupiny Magnet fishing Slovensko.

Vyskúšajte magnet fishing aj vy

Na Slovensku sa venuje magnet fishingu už vyše 800 ľudí a podarilo sa im objaviť veľa skvelých nálezov. Určite sú aj vo vašom okolí neprebádané rieky, jazerá a studne, v ktorých sú ukryté zaujímavé predmety.

Objednajte si magnet a lano ešte dnes. Objednávky odoslané do 14:00 doručujeme nasledujúci pracovný deň.


Odporúčané články

Zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Buďte prvý!


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *