Kde sa dá nájsť najviac pokladov?

Treba chodiť tam, kde sú ľudia. Skúste nájsť miesto, kadiaľ chodí veľa ľudí peši. Vhodné sú napríklad turistické oblasti alebo miesta obľúbené medzi rybármi. Zatiaľ čo v rybárskych oblastiach nájdete hlavne rybársku výstroj, v turistických destináciách nájdete veľa mobilov a foťákov. Historické miesta môžu obsahovať menej artefaktov, ale ich kvalita býva omnoho väčšia.

V zahraničí bývajú obľúbené prístavné a rybárske móla, na Slovensku ich však nie je až tak veľa. Namiesto toho môžete skúsiť mosty, opäť je ale dôležité, aby po nich chodilo veľa chodcov. Ak plánujete loviť z mosta, uistite sa, že máte dostatočne dlhé lano.

Studne môžu tiež skrývať nečakané poklady. Na dovolenke pri mori skúste s magnetom pobehať aj po pláži, niečo môžno nájdete v piesku. Ak budete hľadať v slanej vode, opláchnite nakoniec magnet sladkou vodou a utrite. Soľ urýchľuje hrdzavenie.

Hľadať treba skôr v hlbokej vode, z ktorej sa predmety nedajú len tak ľahko vytiahnuť. Ak je voda špinavá, stačí aj o niečo menšia hĺbka. Najviac artefaktov býva samozrejme pri pobreží, v strede veľkého jazera toho veľa nenájdete.

Magnet fishing v plytkej vode
Hľadať sa dá aj v plytkej vode, ak je dostatočne nepriehľadná.

 

2 komentáre

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *