4 BLÁZNIVÉ úlovky, ktorým možno ani neuveríte: Lovec z Gloucestershire to zaklincoval

nálezy magnet fishing

Niektoré úlovky sú tak bláznivé a unikátne, že o nich píšu rešpektované zahraničné médiá. Pozrite sa, aké úlovky stoja za ich pozornosť.

6-ročné dievča z mesta Pirbright našlo 3000 nábojov

6-ročná Leah Knewstub, ktorú jej rodičia James a Alexandra zobrali na magnet fishing, našla takmer neuveriteľný úlovok: vyše 3000 nábojov. Našla ich v meste Pirbright blízko vojenskej základne v júni 2017.

Náboje nájdené pri magnet fishingu

Rodina Knewstubových začala s magnet fishingom len niekoľko mesiacov pred nálezom nábojov (jún 2017). Pani Knewstubová si myslela, že jej manžel sa zbláznil, keď jej povedal, že ide hádzať magnet na lane do rieky. Nikdy si nemyslela, že nájdu tak cenný a jedinečný úlovok.

Rodina Knewstubová našla pri magnet fishing náboje

Keď boli prvýkrát loviť pod mostom v Pirbrighte, tak už vtedy našli zopár nábojníc. Ale neprekvapilo ich to. V blízkosti sa nachádza Pirbright Army Training Centre – tréningové centrum pre vojakov.

Zaskočilo ich však, keď sa vrátili na to isté miesto a nábojov našli oveľa viac. „Najprv ich bolo 18, potom 300, potom ďalších 300, až ich nakoniec bolo vyše 3000,“ tvrdí Alexandra Knewstubová, mama malej Leah.náboj - magnet fishing nález

Svoj nález rodina nahlásila na polícii.

Nábojnice nie sú ich jediný úlovok. Našli aj bicykle, notebooky, pokladnice a trezory.

Matka Alexandra počíta náboje vylovené magnetom

Mama malej Leah prezradila, že Leah má svoj vlastný magnet a vždy nájde tie najzaujímavejšie veci. Zatiaľ čo ona a otec James zvyčajne vytiahnu len bezcenné kúsky kovu.

Muž vytiahol tašku plnú zbraní

Douglas Simcock, ktorý sa venoval magnet fishingu dva mesiace, bol pri vode s manželkou a dvomi deťmi, keď vytiahol tašku plnú zbraní. Bola v nej brokovnica, dve pištole a náboje. Zbrane boli omotané pevnou lepiacou páskou a zabalené v zelenej bunde.

Taška plná zbraní

Pištoľ oblepená lepiacou páskou, ktorú nemal nikto nikdy nájsť

Tašku našiel pod mostom blízko rieky Irwell a mesta Salford na severozápade Anglicka. Na vytiahnutie použil obojstranný magnet so silou 300 kg.

Brokovnica z kanála v Spojenom kráľovstve

Alexandra Simcock, manželka nálezcu, ktorá s ním bola na magnet fishingu prvýkrát bola prekvapená úlovkom. Rodina okamžite po náleze privolala políciu.

kameň v taške so zbraňami

Taška bola zaťažená dvomi veľkými kameňmi. Preto sa dala vytiahnuť iba so silným magnetom.

Magnetickí rybári našli dva trezory

Skupina magnetických rybárov bola veľmi šokovaná tým, čo našli v rieke Trent v administratívnom regióne East Midlands. Nahrávali to. Najprv vytiahli niekoľkokrát šrot. Zrazu jeden z fisherov natrafil na niečo masívne.

nález trezoru magnet fishing

Nakoniec zistili, že ťahajú trezor. Na ich sklamanie boli dvierka vylomené a trezor prázdny.

Druhý nájdený trezor

Krátko na to vytiahli druhý trezor, ktorý ale nebol prázdny. Preto museli čakať na mieste, kým nepríde polícia. Polícia neskôr zistila, že trezor bol ukradnutý z miestneho charitatívneho obchodu.

druhý nájdený trezor
Druhý nájdený trezor

Trezor so šperkami, medailami a starými listami

22-ročný nezamestnaný Adam Hastings z Gloucestershire (Spojené kráľovstvo) našiel trezor plný šperkov, vojenských medailí a starých listov a dokumentov. Úlovok vytiahol z jazera v parku mesta Cheltenham.

Bol to jeho prvý magnet fishing. Najprv magnet hodil do vody 5-6-krát, ale bezúspešne. Potom však zacítil niečo ťažké a keď to vytiahol, zistil, že je to trezor.

hodinky nájdené magnetom

„Blízko trezora som našiel ďalší magnet, takže to vyzerá tak, že niekto tam už bol a skúšal trezor vytiahnuť, lenže ich magnet nebol tak silný ako môj,“ hovorí Adam.

nálezca trezoru

úlovok magnet fishera Adama Hastingsa

Podľa nálezcu to očividne bola krádež a dúfa, že cennosti sa vrátia pôvodnému majiteľovi.

obsah nájdeného trezoru

Adam sa rozhodol skúsiť magnet fishing, keď videl video s rodinou, ktorá z vody vytiahla plno zaujímavých úlovkov.

„Vyzeralo to ako zaujímavá aktivita, ktorá nestojí veľa peňazí a môže byť zábavná. Vôbec som nečakal, že na prvýkrát nájdem niečo takéto. To len ukazuje, čo všetko sa vo vodách ukrýva. Nabudúce si možno prenajmem čln a vyplávam do stredu jazera,“ dodal.

staré listy v nájdenom trezore boli zničené

Staré listy boli, žiaľ, zničené. Avšak vojenské medaile a šperky vyzerajú nepoškodené a po očistení sa možno ešte budú dať nosiť.

Chcete vidieť tie najlepšie úlovky zo slovenských vôd? Tak neváhajte a pridajte sa do našej skupiny Magnet fishing Slovensko na facebooku. Môžete v nej diskutovať, ukázať svoje nálezy alebo nájsť ďalších lovcov pokladov vo vašom okolí:.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “https://connect.facebook.net/sk_SK/sdk.js#xfbml=1&version=v3.1&appId=520611831734896&autoLogAppEvents=1”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, “script”, “facebook-jssdk”));

Pôvodné články:

Autor článku: Michal Compel

Odporúčané články

Zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Buďte prvý!


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *