37 českých úlovkov magnetom od Brno Boys tímu

Nález zbrane od magnet fishing tímu Brno Boys

Neveríte, že aj v českých vodách sa dajú nájsť zaujímavé predmety? Pozrite si tieto parádne české úlovky a zmeníte názor.

Volá sa to magnet fishing

Možno ste o tom počuli. Hľadači pokladov hodia do vody extra silný magnet na lane a vyťahujú rôzne veci. Na love zažijete dobrodružstvo a objavovanie, pretože nikdy neviete, čo vytiahnete. Môžu to byť klince, ale aj bicykel či trezor.

Magnet fishing môžete vyskúšať aj vy. Stačí si objednať magnet a lano z našeho eshopu:

Pozrite si úlovky od Brno Boys tímu

ján a michal z českého brno boys tímu

Brno Boys je dvojčlenný tím českých nadšencov magnet fishingu a kamarátov od škôlky. Ján “Žanek” Benedík dostal nápad ísť na lov s magnetom, tak zavolal Michalovi Bednářovi alias Majklovi a bolo.

Najviac ich na tom baví adrenalín a napätie z toho, čo vytiahnu tentokrát. Za krátky čas sa im podarilo vytiahnuť toľko vecí, koľko iní nenájdu za celý život. Za svoj najlepší úlovok považujú prázdny granát, ktorý vylovil Majkl.

Baví ich aj to, že sú v prírode, spoznávajú okolie a pomáhajú životnému prostrediu, z čoho majú dobrý pocit. Lovia hlavne v Juhomoravskom kraji, kde bývajú. Pýtali sme sa ich na ich nálezy, kde ich našli, s akým magnetom a aký zážitok to bol.

Úlovok 1: kľúč

kľúč vytiahnutý z potoka

Našiel Žanek s jeho obojstranným magnetom so silou 310kg. Úlovok ho potešil, pretože staré kľúče a zámky objavené vo vode zbiera.

Úlovok 2: fréza

Nález ručnej frézy
Nálezca drží v ruke skorodovanú ručnú frézu

Pravdepodobne ide o ručnú frézu, ktorá sa používa pri obrábaní materiálu. Bránila sa. Vytiahnuť ju von bol dosť veľký problém. Našiel Žanek s magnetom na 310 kg.

Úlovok 3: prázdny granát

nevybuchnutý granát

Granát vzor 21 našiel Majkl s magnetom na 310 kg v rieke Svitava. Brno Boys považujú tento granát za svoj doposiaľ najlepší úlovok.

majkl drží v ruke granát

Odfoťte sa s granátom, ak na to máte! Alebo ho radšej rýchlo položte na zem, vzdiaľte sa a privolajte políciu. Je to vaše rozhodnutie. 😀 😀

čakanie na pyrotechnikov

Čakali na pyrotechnikov.

Keď pyrotechnici dorazili, záver bol okamžitý: granát je prázdny. Tak si ho mohli nechať. S granátom sa odfotili až následne. 🙂

Úlovok 4: revolver

revolver drží lovec s gumenou rukavicou

Polorozpadnutý, blatom a hrdzou zanesený revolver. Prvá zbraň, ktorá vďaka Brno Boys tímu uvidela svetlo sveta. Vyvolalo to v nich eufóriu. Vytiahol Žanek s obojstranným magnetom 310 kg.

Úlovok 5: ozdoba

náušnice v dlani

Úlovok bližšie neidentifikovanej ozdoby, možno náusníc alebo zdobenia z náramku. Vylovil Majkl s magnetom na 310 kg z rieky Svitava. Pri vyťahovaní sa to lesklo, takže sa nemohli dočkať, až sa na to pozrú.

Úlovok 6: bajonet

Bajonet alebo tzv. bodák je bodná, prípadne sečná zbraň podobná dýke (pozrite wiki). Pripevňuje sa k hlavni dlhej ručnej zbrane a používa sa v boji zblízka k napadnutiu nepriateľa alebo obrane držiteľa zbrane.

Bodák našiel Žanek s magnetom na 310 kg. Ten moment, keď to na magnete vytiahol bol silný. Mal “víťazný tanec” a asi pobavil veľa ľudí. Po očistení si ten bodák zamiloval.

Keramický úlovok: československá Becherovka

Keramická fľaštička československej Becherovky

Keramická fľaštička od československého likéru Becherovky.

Žanek popri magnete používa aj potápačské okuliare a potápa sa. Fľaška ležala na dne, tak si ju zobral. Hoci nebola nájdená magnetom, je to zaujímavý úlovok, ktorý patrí do zbierku Brno Boys tímu.

Úlovok 7: torzo z revolveru

Torzo našiel Majkl a použil magnet so silou 310 kg. Keď mu došlo, čo to je, na tvári sa mu vyčaroval úsmev.

Úlovok 8: tachometer

socialistický tachometer na bicykel
Lovec drží v prstoch nález tachometra

Veľmi, ale veľmi starý typ tachometra na bicykel. Pravdepodobne by mohol pochádzať z čias socialistickej totality. Žaneka jeho magnet na 310 kg nesklamal. Bola to úplná náhoda. Stál na lane, nepodarilo sa mu hodiť ďaleko a magnet spadol tak 20 cm od brehu.

Sledujte Brno boys na Facebooku

Úlovok 9: Rakúsko-uhorská armádna pištoľ M.7 (Roth)

Rakúsko-uhorská armádna pištoľ M.7 roth
Magnet fishingový úlovok pištole M.7 Roth

Toto je megaúlovok! Bolo jasné, že je to staré. Žanek i polícia pozerali, čo to vlastne vytiahol. Išlo o rakúsko-uhorskú pištoľ M.7 (Roth).

Úlovok 10: lyža

nález lyže

Lyžu z vody vytiahol Žanek magnetom so silou 310 kg. Vytiahnuť išla skutočne veľmi ťažko. Stále sa zasekávala.

Úlovok 11: okrasné kovanie

Okrasné kovanie
Okrasné kovanie na kameňoch

Okrasné kovanie našiel Žanek s magnetom na 310 kg. Na mieste nálezu kedysi bol most, ktorý Nemci vyhodili do vzduchu. Možno úlovok súvisí s touto udalosťou.

Aké vybavenie Brno Boys používajú?

obojstranný magnet na lane

Základné vybavenie je extra silný magnet a lano. Doplnkové vybavenie sú ochranné rukavice proti poraneniam ostrými predmetmi, kužeľ proti zaseknutiu a nádoba na úlovky. Tiež sa zíde vrece, vedierko či krabica, ktorú si zoberiete domov alebo zahodíte aj s bordelom.

Pozrite si naše najpredávanejšie produkty:

Tím Brno Boys používa obojstranné magnety so silou 310 kg a 500 kg, ktoré nájdete v našej ponuke. Okrem toho používajú 30-metrové polyesterové lano a oceľový hák na vytiahnutie ťažkých predmetov.

Celú výbavu Brno Boys tímu môžete zakúpiť v našom eshope MagnetFishing.sk:

Úlovok 12: nožík a kľúč

nožík, kľúč a kus kovu
švajčiarsky nožík

Tretí predmet je závažie do disku auta alebo náklaďáku, ako nás upozornil český čitateľ. Očividne však vznikol ľudskou činnosťou. Úlovky našiel Žanek s jeho šťastným magnetom na 310 kg.

Švajčiarsky nožík chcel ako dieťa a teraz ho našiel. Tomu sa hovorí splnený sen. Najväčšia radosť prišla po očistení, lebo bol plne funkčný a vyzeral veľmi pekne.

Úlovok 13: náboj

Objavil Žanek v Juhomoravskom kraji s magnetom so silou 310 kg.

Úlovok 14: spodná časť delostreleckej munície

spodná časť delostreleckej munície

So všetkou pravdepodobnosťou je to spodná časť delostreleckej munície. A to je ešte dobrá správa. Žanekov prvý dojem bol, že je to mína. To bol adrenalín! Našiel s magnetom so silou 310 kg.

Úlovok 15: štartovacia pištoľ

tartovacia pištoľ

Úlovok našiel Žanek práve, keď tam bola polícia a čakali na pyrotechnikov. Takže mal ešte bombovejší deň.

Úlovok 16: kladivo

kladivo a fishing vybavenie v tráve
staré kladivo

Z kladiva má Žanek radosť ešte dnes. Odtrhová sila použitého magnetu bola 310 kg.

Trofeje si vystavil na stenu

trofeje vystavené na stene

Pár vecí už našlo miesto na stene, hovorí Žanek. Žena sa to dozvedela až keď prišla domov. 😀 Všimnite si, že je tam aj ten bodák, ktorý si po očistení zamiloval.

Úlovok 17: náboj

náboj, magnet a potok

Podarená fotka náboja, ktorý sa zachytil na magnet. Ulovené v rieke Svitava. Žanek úlovok našiel veľmi rýchlo. Možno preto, lebo prvýkrát použil silnejší magnet na 500 kg.

Úlovok 18: menšie poklady

kľúče a rúčka z hrnca

Niekoľko menších pokladov objavených na jednom love. V strede je pozostatok spony. Sú tam dva nálezy, ktoré typujú na kľúče. Posledný kúsok sa nepodarilo identifikovať.

Úlovok 19: zlomená sekera

zlomená sekera

Ulovil Žanek s obojstranným magnetom na 310 kg.

Úlovok 20: české koruny

české koruny

Pekný úlovok našiel Žanek, avšak tentokrát s magnetom pripevneným na teleskopickej tyči (sila 200 kg). Bolo to vlastne vrecúško plné korún, bolo ich tam 53.

Sledujte Brno boys na Facebooku

Úlovok 21: rozbušky

Nálezy troch iniciátorov výbuchu

Neuveriteľný úlovok! Tri iniciátory výbuchu, menej odbornou terminológiou tri rozbušky. Aj toto môžete nájsť vo vode magnetom. Iniciátory znamenali prvé Žanekove stretnutie s pyrotechnikom.

Úlovok 22: tri náboje pre Popolušku

nález nábojov
náboje na súši

Našiel Žanek s fishing magnetom na 310 kg v rieke Svitava. Bol to prvý lov v tejto lokalite, ktorá sa ukázala byť sľubná.

Úlovok 23: spona

spona

Žanek dlho nikde nebol, preto išiel po nočnej priamo k vode. Asi 15 minút lovil a vytiahol túto sponu. Našiel ju s magnetom na 310 kg.

Úlovok 24: kovová uhorka

Neidentifikovaný druh munície

Nie je to kovová uhorka, len sa nepodarilo zistiť, čo to preboha je. 😀 Ani pyrotechnik to nevedel presne určiť. Povedal len toľko, že by malo ísť o nejaký druh munície, preto si to odviezol. Viac k tomu však povedať nevedel.

Úlovok našiel Žanek v rieke Svitava. Použil obojstranný fishing magnet na 310 kg.

Úlovok 25: Záverová páčka

nálezy magnetických rybárov

Predmet so znakom českej Zbrojovky Brno našiel Žanek s magnetom na 310 kg. Istú dobu bol predmet neidentifikovaný a absolútne sme netušili, čo je to, až nám jedného dňa napísal náš fanúšik. Predmet na obrázku je záverová páčka známej brokovnice Brno ZH.

Úlovok 26: časť pušky

Časť z pušky

Našiel Žanek, použil magnet na 310 kg. Keď to vytiahol, tak ho ako prvé napadlo, že tam niekde musí byť i zvyšok. Preto sa pustil do prehľadávania okolia.

Najlepší je lov v partii

Majkl prehľadáva potok

Lov s obrovskými magnetmi je ešte väčšia zábava s partiou, hovorí Žanek. Smejú sa, robia blbosti, ale je to tiež o tom, že keď lokalizujú predmet, ktorý nejde vytiahnuť jednému, pridá sa druhý a spoločnými silami ho vytiahnu.

Úlovok 27: bláznivá fazuľa

Bláznivé fazule majú v sebe malý magnet

Bláznivé fazule v sebe majú malý magnet. Úlovok našiel Žanek vo Svitave s magnetom na 310kg. Najväčšiu radosť mala dcéra, s ktorou chodieva k vode magnetiť. Prečítajte si viac o magnet fishingu s rodinou.

Úlovok 28: časť loveckej pušky

Ide o časť z loveckej pušky Mauser M 98. Žanek má už tri časti z tejto zbrane a dúfa, že sa mu podarí nájsť aj zvyšok. Na vytiahnutie z vody použil magnet 310 kg.

Kam chodiť loviť, aby ste našli zaujímave úlovky?

mestský most

Najhoršie miestá na hľadanie pokladov sú vzdialené izolované oblasti. Chodí tam málo ľudí a preto je tam minimum predmetov.

Najlepšie miesta sú také, kde chodí veľa ľudí. To znamená hlavne mestské mosty, turistické chodníky, miesta s prístupom pre auto a jazerá blízko mesta.

Úlovok 29: boxer

boxer

Našiel Majkl v rieke Svratka uprostred Brna. Vidieť, že už tam nejakú tú dobu ležal a čakal na objavenie.

Úlovok 30: hracia kocka

Hraciu kocku vytiahol Žanek. Vo vode ju objavil s fishing magnetom 310 kg.

Možno sa pýtate, ako je možné, že hracia kocka je magnetická a skorodovaná. Je to kvôli tomu, že je to ručne vyrobená kocka a celá je zo železa.

Úlovok 31: kus kovu

Kus kovu

Neidentifikovateľný kus kovu. Vyzerá však zaujímavo. Vytiahla ho Žaneková dcéra Jitka, keď boli na rodinnom výlete.

Nie každý hod magnetom skončí meganálezom. Ale aj menej vzácne úlovky potešia.

Úlovok 32: súčiastka z auta

stará súčiastka z auta

Z rieky Svratka vytiahli tento kus kovu, ktorý identifikovali ako súčiastku auta. Úlovok objavil Žanek za pomoci magnetu na 310 kg.

Úlovok 33: kovová guľa

kovová guľa

Guľa vyrobená z kovu. Dostať ju von bola pekná fuška. Môže ísť o guľu, ktorá sa používa na zaťaženie ale aj o delostreleckú guľu. Kto vie? Úlovok z vody vytiahol Žanek s magnetom na 310 kg.

Úlovok 34: bodák

Dlhý bodák zo zbrane opretý o stenu

So všetkou pravdepodobnosťou ide o bodák. Po vytiahnutí a uvedomení si tohto faktu ich ovládli pocity eufórie. V Svitave našiel Žanek. Opäť použil magnet na 310 kg.

Úlovok 35: záver zbrane

zničená hlaveň pištole
očistená hlaveň pištole

Záver zbrane objavil Žanek. Použil na to magnet s odtrhovou silou 310 kg. Najprv si myslel, že to nič zaujímavé nebude, ale po chvíli mu docvaklo, čo vlastne našiel a bol v šoku.

Úlovok 36: železná spona

železná spona

Úlovok modernej kovovej spony alebo tzv. pracky. Takéto sa používajú napr. v autách. Našiel Žanek s magnetom na 310 kg. Voda nálezu bola Svitava.

Úlovok 37: kľúč

úlomok z kľúča pre mechanikov

Tak pekný, hoci všednejší úlovok ako kľúč pre mechanikov vždy zahreje pri srdci. Našiel Žanek s magnetom na 310 kg.

Vyrazte k vode s magnetom

Zapáčilo sa vám to? Chcete tiež nájsť takéto úlovky? Môžete, ak budete mať vhodné vybavenie.

Pozrite si našu ponuku magnetov a lán: