32 najlepších slovenských a českých úlovkov: Úlovku z Kopřivnice neuveríte!

32 najlepších slovenských a českých úlovkov

Pozrite si najlepšie úlovky od slovenských a českých magnet fisherov. Pýtali sme sa ich, kde úlovky našli, aký silný magnet použili a aký to bol zážitok.

Nepoznáte magnet fishing?

Magnet fishing je hľadanie magnetom vo vode. Hodíte extra silný magnet na lane do jazera. Vytiahnete ho a pozriete sa, čo sa na neho prichytilo.

Môžu to byť klince a vrchnáky od piva. Ale aj trezor, bicykel alebo pištoľ! Je to skvelá vodná aktivita, zábavka a dobrodružstvo.

Na takéto hľadanie pokladov potrebujete špeciálny magnet a lano. Kúpiť ho môžete u nás na MagnetFishing.sk:

Ukázalo sa, že lovci pokladov sú skvelá a ochotná komunita. Sú hrdí na svoje úlovky. Radi odpovedali na naše otázky a podelili sa o informácie. Niektorí si dokonca dali námahu, aby nám poslali fotky vo vyššej kvalite.

Nález #1: Podkova a dve gule

Parádny úlovok. Našiel ho Marián z Lučatína v rieke Hron. Magnet fishing trval len chvíľu, možno 15 minút, pretože išla búrka, no niekedy sa zadarí. Použil na to magnet so silou 290 kg.

Nález #2: Nález zbrane v Ohři


Tá už asi nevystrelí. Pištoľ našiel Vladimír D. v rieke Ohře, ktorá tečie cez západné Čechy a Nemecko. Vytiahol ju s magnetom na 280 kg. Presné miesto si chce nechať pre seba. Zbraň bola odovzdaná polícii.

Nález #3: Motorka z Kopřivnice


Motorku (moped) našli Hermann Urc a Jiří Rolný z Kopřivnice. Vytiahli ju pomocou magnetu iba na 130 kg, čo je dosť prekvapivé. Bol to prvý magnet kúpený len tak, na skúšku. Takže aj pomocou slabšieho magnetu môžete nájsť parádny nález.

Stáli na mostíku neďaleko Kopřivnice, ktorý viedol k búdke, ktorá reguluje vypúšťanie vody. Hádzali magnet do vody a ten sa v jednom mieste vždy zachytil a zasa uvolnil. Vedeli, že našli niečo poriadne ťažké. Tak to skúšali znova až sa magnet poriadne pripevnil. Vo dvojici úlovok ťahali až ku brehu a keď sa vynoril blatník, bolo im jasné, čo ťahajú. Motorku!

Lenže potom sa magnet odpojil, motorka padla ku dnu a museli začínať odznova. Magnet sa stále odpájal, no napriek tomu sa motorka stále približovala k brehu. Bojovali trištvrte hodiny, kým moped dostali do hĺbky asi 1,5 metra. Vtedy sa vyzliekli, vošli do vody a vytiahli ju na breh. “Najväčší problém bol v tom, že tá motorka hrozne smrdí,” tvrdí Hermann Urc.

Obidvom lovcom gratulujeme! Ešte by mohli skontrolovať, či vedľa náhodou nie je majiteľ…

Náš tip: na vytiahnutie ťažkých predmetov ako je motorka môžete použiť hák pre magnet fishing.

Nález #4: Mobil značky LG

Mobil značky LG našiel Tomáš Knoll vo Vltave.

Nález #5: Množstvo nábojov

Tento pekný úlovok našiel Vlastimil F. v rieke Cidlina neďaleko mesta Poděbrady. Popri tom našiel aj železné tyče a časť hardware z počítača.

Nález #6: Smartfóny

Na prvý hod dva mobily, na ďalší hod tretí mobil a na posledný hod štvrtý mobil. Plus šrot. Všetko našiel Alda na ploche dvoch metrov obojstranným magnetom so silou 2×310 kg.

Sony Ericsson Xperia je vodotesný. Čo myslíte, fungoval ešte? Žiaľ, nie. Všetko to sú makety. Pravdepodobne ich niekto ukradol a potom zistil, že sú to makety. Tak ich zahodil do vody.

Nález(y) #7: Pištoľ a zásobník

Vltava opäť nesklamala. Pištoľ aj zásobník našiel Tomáš Knoll. Nálezy boli odovzdané polícii.

Nález #8: Náboje do T. Tokareva 33

Ďalší skvelý nález nábojov, ktorý vylovil Honza Z. Našiel ich s otcom pod mostom pod Chlumcem nad Cdlinou medzi Loukonosy a Pamětníkem. Použil magnet s nosnosťou 290 kg.

Vyzerá to na náboje 7,62×25 do T.Tokareva TT33, čo je extrémne silný náboj tej doby. Tulský Tokarov vzor 1933 bola prvá samonabíjacia pištoľ prijatá do výzbroje Červenej armády v 30. rokoch 20. storočia.

Nález #9: Bicykel

Za tento kúsok vďačíme magnet fisherom Vlastíkovi Škampovi, Dávidovi Chudáčkovi a Václavovi Ulčovi. Našli ho v lokalite Štěnovický lom a na vytiahnutie použili magnet 298 kg.

Nález #10: Bronzová socha Venuše

 

Tento unikátny úlovok z vody vytiahol opäť Tomáš Knoll. Poniektorí mu tento nález závideli a chceli si ho privlastniť. Preto sa nálezca musel ohradiť, že je jeho, že má svedkov a fotku. Ne na povrchu je bronz a vo vnútri zliatina železa.

Nález #11: Dva trezory

Tieto dva trezory vylovil Slovák Lucián Blažek s magnetom iba na 130 kg. Úžasný nález, ktorý Luciánovi v dobrom závidíme. Vidieť, že aj so slabším magnetom sa dá vytiahnuť skutočný poklad. Zlaté dukáty v nich neboli. Obidva trezory boli prázdne.

Miesto nálezu je Námestovo, pod malým mostom. Pri vyťahovaní nálezu bolo hlavne dôležité dávať pozor a ťahať pomaly, aby sa magnet neodopol.

Nález #12: Zábradlie z Vltavy

Zábradlie našiel Fanda Fatka na náplavce v Prahe. Veľmi pekný úlovok. Na vytiahnutie použil magnet so silou 300 kg.

Otázka tu znie: kto a prečo hodil do rieky zábradlie?!

Nález #13: Reproduktor od Beats

Pekný kúsok. Našli Fanda Fatka a Jirka Humhal spoločnými silami. Použili magnet na 310 kg. Je to malý prenosný a bezdrôtový reproduktor Beats Pill.

Nález #14: Bicykel

Bicykel našiel Honzík Z. blízko lokality Prackovice nad Labem. Použil magnet s nosnosťou 300 kg.

Nález #15: Neidentifikovaný revolver

Revolver v dezolátnom stave našiel Jiří Š. z Prahy. Musel byť vo vode riadne dlho.

Nález #16: Kladky, kľúče a mince

Vo Vltave našiel Tomáš Knoll.

Nález #17: Vzduchová pištoľ TEX 3

Je skvelý pocit, keď idete prvý raz k vode, hodíte magnet a nad hladinu vykukne hlaveň. Vzduchovú pištoľ ulovil Pavel E. blízko mesta Židlochovice smerom na Vojkovice. Použil magnet so silou 300 kg.

Po očistení:

Je to vzduchová pištoľ TEX 3, rok výroby okolo 1980. Ku skvelému nálezu mu gratulujeme.

Nález #18: Nábojnice a batéria do notebooku

Nejaké to strelivo, šrot a ako bonus batéria do notebooku. Pekné. Našiel Daniel B. u Mělníka v Labe. Pri love hádzal magnet 180 kg stále na to isté miesto, všetky nábojnice boli vytiahnuté približne z rovnakého miesta. Tu vidíme, že po náleze sa oplatí magnet ešte niekoľkokrát hodiť tým istým smerom, možno tak nájdete ešte niečo.

Nález #19: Nákupný košík

“Trochu“ deformovaný nákupný vozík našiel na tretí hod Jakub K. z Česka.

Nález(y) #20: Browning a vzduchová pištoľ

Vzduchová pištoľ Slavia a krátka pištoľ Browning. Našiel Tomáš Knoll na náplavce u Emausu v Prahe. Nálezy boli odovzdané polícii.

Nález #21: Skateboard

Skateboard našiel Petr Šimůnek v Bechyni v rieke Lužnici s magnetom 198 kg. Dobrý nález. A môže ísť domov.

Nález #22: Bicykel

Bicykel v nádrži našiel Vlastimil Fousek v blízkosti mesta Poděbrady. Použil magnet s nosnosťou 290 kg.

Nález #23: Hromada kladiek a kľúčov

Úlovok vytiahol Lukáš Ptáček na Karlovom moste v Prahe, ktorému je ľúto, aký bordel ľudia vedome robia, keď hádžu železné veci do vôd. Použil na to magnet so silou 150 kg.

Nález #24: Bicykel BMX

Ďalší skvelý úlovok, ktorý sa neporadí len tak hocikomu. Bicykel značky BMX našiel Honza Hokeš. Vytiahol ho pomocou magnetu, ktorý unesie 94 kg. Bolo to v obci Srnojedy pri Pardubiciach. Bol to magnet na skúšku. Ale aspoň opäť vidieť, že aj slabým magnetom sa dá niečo uloviť.

Nález #25: Puška

Tieto štýlové čiernobiele fotky nám poslal Lukáš Mikulec z Česka. Použil magnet so silou 190 kg. Lukáš okrem pušky našiel aj ďalší parádny úlovok (nález #31).

Nález #26: Podkova

Podkovu našiel Denis Klekner v Prahe na náplavce s magnetom na 300 kg. Hovorí, že na tomto koníčku ho možno najviac baví to čistenie.

Nález #27: Peňaženka

Peňaženka plná zlotých. Hotové terno. Našiel Tomáš Knoll vo Vltave. Nebola to prvá peňaženka, ktorú našiel. Všetky peňaženky boli odovzdané českej polícii.

Nález #29: Bicykel

Bicykel našiel Michal Janoušek v rybníku v dedine Bezvěrov. Použil magnet 290 kg.

Nález #30: Pištoľ

Pištoľ našiel Tomáš Knoll. Pravdepodobne išlo o štartovaciu pištoľ.

Nález(y) #31: Kolobežka, trojkolka a bicykel

Kolobežku, trojkolku a bicykel našiel Lukáš Mikulec z Česka pod Chebským hradom v rieke Ohře. Použil na to magnet na 190 kg.

Najťažšie bolo vytiahnuť bicykel. Bolo ho treba vytiahnuť na niekoľkokrát. Nakoniec sa ho podarilo zachytiť o hranu magnetu a bolo to. Stačilo už len opatrne ťahať.

Nález #32: Trezor

Tomuto sa hovorí svätý grál magnetického rybára. Nálezca František Hozman si zaslúži gratuláciu. Našiel ho magnetom na 300 kg v Stredočeskom kraji. Možno vás to bude zaujímať – trezor bol prázdny.

Toto je magnet fishing!

Aj takéto úlovky môžete na Slovensku nájsť. Oproti zahraničným magnet fisherom máte o tom väčšie šance, že slovenské vody sú úplne nepreskúmané. Ležia v nich nálezy, ktoré iba čakajú na váš magnet.

Chceli by ste magnet fishing vyskúšať a ešte nemáte magnet? Pozrite sa na našu ponuku magnetov a lán pre magnet fishing: