Magnetfiške team: Z lovu magnetom im hrabe dva roky, našli zadnú časť auta a 12 trezorov!

Magnetfiške tím Slovensko

Magnetfiške je trojčlenný tím hardcore fisherov. Majú čln, veľa magnetov a chodia loviť či je leto alebo zima. Majú šťastie a tímového ducha, takže našli veľa vzácnych nálezov. Viac v pokračovaní.

Dozvedeli sme sa, že na Slovensku sú traja chalani – Kiťo, L-ko a Oto, ktorým z lovu magnetom hrabe už dva roky. Je im jedno, či je leto alebo zima, loviť chodia aj v januári. Hovoria si Magnetfiške team.

Majú šesť magnetov a slušnú výbavu vrátane člnu. Lovia po celom západnom Slovensku. Našli nálezy, o akých veľa fisherov iba sníva: podkovu, náboje, kus bicykla, sekeru, dopravnú značku. A k tomu dvanásť trezorov a zadnú časť auta.

Najviac ich baví to, že nikdy nevedia, čo sa na magnet prichytí.

Magnetfiške team pred dvomi rokmi vznikol tak, že L-ko poslal Kiťovi video z magnet fishingu s tým, že by to chcel vyskúšať. Potom prizvali Ota, ktorý magnet fishing už dlhšie sledoval na Youtube a išli do toho.

Lovia asi dvakrát do mesiaca. Ako kedy. Občas vybehnú iba na hodinku. Inokedy vstávajú o štvrtej ráno a vyrážajú na Váh, kde sú až do západu slnka.

Dosť už bolo úvodných slov, poďme sa pozrieť na ich nálezy.

Na konte majú 12 trezorov

Trezory chalanov bavia najviac. Hovoria, že v Bratislave a okolí ich je riadne veľa.

magnetfiske team

Podarilo sa im nájsť miesto, kde bolo niekoľko trezorov blízko seba. Bolo to v rieke Malý Dunaj.

magnetfiske team

fishing

magnetfiske

magnetfiske-team

Na vytiahnutie niektorých trezorov museli použiť magnety na 530kg a kladku.

Páči sa vám to? Viac nálezov a ďalší obsah nájdete v skupine Magnet fishing Slovensko.

magnetfiske-team

Magnet môžete pred zaseknutím chrániť aj tak, že na neho nasadíte PET fľašu.

Okrem týchto zlepšovákov používajú brodiace nohavice – takzvané broďáky. Inak používajú iba bežne dostupné veci z e-shopu www.silnemagnety.sk.

Január a vonku 2°C

Chalani z Magnetfiške tímu lovia aj v januári pri takmer nulových teplotách. Nie je pre nich problém vojsť do mrazivej januárovej vody. Aj takto bláznia. Odmenou býva vzácny nález – napríklad pokladnica.

magnetfiske-team-slovensko

To, čo fisher na obrázku drží v ruke je zlepšovák: magnet primontovaný na teleskopickú palicu. Je to alternatíva k hádzaniu magnetu na lane. Oveľa rýchlejšie preskúmate väčšiu oblasť, no musíte byť ochotný vojsť do vody.

Zadná časť auta!

zadná časť auta

Neuveriteľný nález! Rozhodne je to jeden z najlepších slovenských a českých nálezov.

Aby mohli nájsť viac takýchto úlovkov, Kiťo, L-ko a Oto uvažujú, že si kúpia najsilnejší magnet na trhu: magnet so silou 1100kg.

Na fishingu až do západu slnka

Niekedy vybehnú na hodinku. Inokedy je to celodenný výlet. Vstanú o štvrtej ráno a vyrážajú niekam na Váh. Potom si na obed rozložia oheň a opečú si špekáčky.

opekačka

Používajú čln a nafukovaciu posteľ

Chalani z Magnetfiške teamu si v lete zoberú nafukovaciu posteľ a z nej hádžu magnet priamo na dno rieky. To môže byť inšpiráciou pre každého fishera, ktorý chodí loviť často.

magnet fishing na člne

Na fotke sa im podarilo vytiahnuť veľmi dlhú tyč. Všimnite si magnety pripojené k železu a malý slnečník na hlavu. Ten je najlepší.

Čo sa týka vybavenia, majú tri magnety na 290kg, dva magnety na 530kg a jeden magnet na 150kg.

magnet fishing

Keď sú na rieke a magnet sa im zasekne, nasadia si potápačské okuliare a idú poňho. Niekedy až do hĺbky 4 metre.

magnetfiške čln

Majú aj vlastný čln – klasický kajak. S ním zájdu do stredu rieky a hádžu z neho magnety do vody.

Páči sa vám to? Viac nálezov a ďalší obsah nájdete v skupine Magnet fishing Slovensko.

Náboje nájdené vo vode

magnet fishing

Stará munícia bola vylovená v Malom Dunaji kúsok za mestom Senec.

magnet fishing

Okrem munície a kopy odpadu našli aj vzduchové bombičky.

Pozrite si ďalšie nálezy Magnetfiške teamu

sekera a hak

Sekera a hasičský hák. Obidva nálezy boli v rieke Váh pri vodnej nádrži pri meste Šaľa.

Na magnety 290kg majú kužele proti zaseknutiu, ktoré výrazne znižujú riziko, že magnet sa zasekne a už ho z vody nevytiahnete.

Na prvom obrázku je navijak zo žeriavu, resp. konkrétne bubon, kde je natiahnuté lano. To druhé je rám bicykla, o ktorý sa zachytila pneumatika.

Koleso z fúrika.

Obrovská skrutka, náboj a kolieska (nevieme od čoho).

podkova a nabojnica

Podkova, nábojnica a kusy kovu.

Ide o tímovú spoluprácu

Dúfame, že sa vám článok páčil – a že vás motivoval loviť aj v zimných mesiacoch a vyskúšať niečo nové . Napríklad loviť z člnu.

Všetky nálezy, ktoré ste videli, našla trojčlenná partia chalanov. Keby sme nevedeli ako je, povedali by sme, že na toľko nálezov muselo byť aspoň dvadsať lovcov.

Podľa členov Fišketímu nejde o šťastie, ale o tímovú spoluprácu. Do každého lovu zapájajú tímového ducha. Keď sa jednému prilepí magnet a nevie to vytiahnuť, príde druhý s ďalším magnetom a ťahajú spoločnými silami.

Majú slogan, ktorý ich vystihuje: “V jednote je sila a v magnete príťažlivosť: nebezpečná kombinácia pre magnet fishing.”

Donedávna sme netušili, že u nás pôsobia takíto hardcore fisheri. Veríme, že v budúcnosti prinesieme viac obsahu a nálezov od týchto lovcov.

Zatiaľ sa môžete pridať do facebookovej skupiny Magnet fishing Slovensko. Nájdete v nej vzácne nálezy od fisherov z celého Slovenska.