Magnet na tyči: zlepšovák, ako objaviť viac pokladov za kratší čas

Magnet na tyči: zlepšovák, ako objaviť viac pokladov za kratší čas

Trvá hľadanie pokladov príliš dlho? Chcete výrazne zvýšiť šancu objavenia nálezu? Tak namontujte magnet na tyč.

Vďaka tomu veľmi rýchlo prehľadáte veľkú plochu a nájdete viac pokladov za kratší čas.

Je to oveľa rýchlejšie ako keď hádžete do vody magnet na lane a ťaháte ho k sebe. Je to ideálny zlepšovák pre efektívne hľadanie menších nálezov – zbraní, mincí, pokladničiek.

[VIDEO] Ako pripevniť magnet na tyč a vytvoriť fišerskú palicu

Za tento návod vďačíme L-kovi z Magnetfiške tímu.

V pokračování najdete textový návod s detailnějšími radami.

Lovec vo vode používa magnet na tyči.

Krok 1: Budete potrebovať vhodný magnet

Magnetický úchyt

Magnet na obrázku nie je klasický fishing magnet, ale magnetický úchyt s dierkou pre skrutku v strede. Nájdete ho na www.silnemagnety.sk.

Ale takto použiť sa dajú aj naše fishing magnety. Nielen obojstranné, ale aj klasické, pretože aj z nich ide odmontovať oko. Môžete ich použiť, ak sa vám poradí nájsť maliarsku tyč s vonkajším závitom.

Krok 2: K magnetu vyberte správnu skrutku

Aby ste mohli fishing magnet alebo úchyt naskrutkovať tyč, potrebujete skrutku správnej veľkosti.

Magnetický úchyt má rozmer M8. Rozmery závitov na našich obojstranných magnetoch sú M8, M10 a M12 na 1100-ke. Aké skrutky potrebujete?

M8 – skrutka hrubá 1,25 mm.
M10 – skrutka hrubá 1,5 mm.
M12 – skrutka hrubá 1,75 mm.

Krok 3: Zaobstarajte si maliarsku tyč

maliarska teleskopicka palica pre fishing magnet

Teraz si zaopatrite maliarsku (teleskopickú) tyč. Stojí 2-8 eur. Je to maliarske náradie, preto ju nájdete v maliarskych potrebách, ale aj v predajniach s náradím pre domácich majstrov. Dá sa objednať tiež z internetu, stačí vyhľadať „maliarska tyč“.

Uistite sa, že maliarska tyč je dutá. Zvyčajne dutá je. No môže sa stať, že nebudete mať šťastie a budete musieť obehnúť viac predajní. Pri objednávke cez internet eshop najprv telefonicky kontaktujte.

Odporúčame tyč, ktorá meria po vysunutí aspoň 2 metre. Je dostatočne dlhá a ľahko sa s ňou narába.

Krok 4: Zväčšite dieru a naskrutkovať do nej závit

Magnet na tyči: namontovanie magnetu

Skrutka bude hrubšia ako diera v maliarskej tyči. Nožíkom alebo iným ostrým dlátkom dieru rozšírte. Ale len trochu. Diera má byť o čosi menšia ako skrutka. Skrutka sa do nej má zmestiť iba tesne. Inak magnet nebude na tyči držať.

Keď máte dieru zväčšenú, skrutku do tyče nasilu naskrutkujte. Musíte to tam zatlačiť. Tak v plaste vytvoríte vlastné závity. Plast je tvrdý a skrutka tam bude držať veľmi dobre.

Krok 5: Vyrazte k vode

A zlepšovák je hotový! Môžete vyraziť k vode a vyskúšať to.

Magnet na tyči

Najväčší benefit fišerskej palice je, že viete veľmi rýchlo prehľadať veľkú plochu. Hľadanie s magnetom na tyči je oveľa rýchlejšie ako hádzanie magnetu na lane. Takže nájdete viac pokladov za kratší čas.

Dá sa to využiť aj ako doplnok k silnejším magnetom. To je druhý benefit. Tyčou viete lokalizovať ťažké železné predmety v hlbokej vode, a to oveľa rýchlejšie ako s magnetom na lane. Následne tam hodíte silný magnet na lane a predmet vytiahnete.

Menšie nevýhody sú, že nie všetky magnety ide pripevniť na tyč a že musíte vojsť do vody. Preto sa to dá použiť iba v lete (teda ak nie ste ochotní vojsť do vody v januári).  

Užitočné rady, ako tyč používať

Majte na pamäti, že palica je dlhá a magnet je malý. Ak zachytíte ťažký železný predmet, magnet sa môže vylomiť. Dávajte si na to pozor. Netreba za každú cenu ťahať ťažké predmety. Lepšie je ísť na to jemne.

Ak sa magnet zasekne o korene, nepáčte ho. Radšej ťahajte postupne a pomaly alebo sa ponorte pod vodu a magnet vysloboďte ručne.

Ak používate železnú tyč, po každom love ju umyte a usušte, aby nezhrdzavela.  

Môžete ísť aj hlbšie do vody. Na toto odporúčame obliecť gumáky a brodiace nohavice.