FAIL! Pokazený lov: Našli podivnú kosť a vyhnali ich preč

Faily na magnet fishingu

Veci vždy nejdú podľa plánu. Prinášame vám faily, ktoré iným lovcom pokazili magnet fishing.

Príchod polície, pyrotechnikov či forenzných expertov. Môžu vás hrubo vyhodiť. Môžu prísť policajti, ktorí nemajú ani potuchy o zákonoch. Nikto to nečaká, ale prihodiť sa to môže každému fisherovi.

Otec a syn vytiahli vrece zaťažené kameňmi, bolo v ňom oblečenie a kosť

Pochádzajú zo Spojeného kráľovstva a na Youtube sa volajú Brummies Outdoors. Našli veľa vzácnych nálezov, napríklad veľmi starý trezor. Keď išli loviť tentokrát, určite netušili, aký deň budú mať.

Vytiahli vrece, v ktorom bola topánka, kosť a tričko (na fotke ho nevidieť). Vrece bolo zaťažené kameňmi, čím ten, kto ho hodil do vody chcel zabezpečiť, že vrece nikto nevytiahne. Možno to bol človek so zlými úmyslami. Preto mohlo ísť o ľudskú kosť.

Okamžite zavolali políciu, s ktorou prišiel aj tím forenzných špecialistov.

Zaujíma vás, čo zistili forenzní špecialisti? Verdikt bol, že kosť nie je ľudská. To je dobrá správa.

Otázka je, prečo by niekto hádzal do vody vrece zaťažené kameňmi, v ktorom je oblečenie a kosť? Kvôli tomu niektorí diskutujúci vyjadrili pochybnosti o verdikte polície. Avšak to sú konšpiračné dohady. Polícia nemá dôvod zahmlievať a nezaoberať sa vážnym prípadom.

Policajt ich vyhnal preč, v tejto oblasti vraj nemôžu nahrávať

Youtuberi Daniel BowensOutdoors weekly zo Spojených štátov mali zážitok. Keď lovili na móle, prišiel policajt, ktorý nepoznal zákony. Bol hrubý a neslušný. Nakoniec ich vyhnal pod absurdnou zámienkou.

Nebol si istý, či môžu hľadať železné predmety magnetom. Pomýlil si ich s lovcami, ktorí používajú detektor kovov.

Jeden z fisherov policajtovi povedal, že nerobia nič nezákonné, ale ak chce, môžu odísť. To ho naštartovalo. Začal byť hrubý a zaháňať sa rukami.

Znovu začal tvrdiť, že to, čo robia a používanie detektora je to isté. Požadoval, aby ho prestali nahrávať. Dokým nezistí viac, tak netvrdí, že porušujú zákon.

Lovci policajta jednoducho iritovali. Nakoniec vytiahol paragraf o štátnej rekreačnej oblasti, podľa ktorého v nej majú zvláštny režim. Tvrdil, že ak niečo nahrávajú profesionálne alebo propagujú, je potrebné mať povolenie. Je neprípustné, aby filmový štáb prišiel k jazeru, natáčal tam a vyrušoval druhých. Nepoznal konkrétny zákon, odkázal ich len na webovú stránku.

Takže museli odísť. Očividne nemôžu nahrávať pri jazere. Je jasné, že nie sú filmový štáb. Nervózny policajt jednoducho vytiahol určitý paragraf a interpretoval ho podľa potreby.

Zvláštne bolo, že policajt po fisheroch chcel, aby vypli kameru. Ako by postupoval, keby prestali nahrávať?

Teraz sa možno pýtate, ako to je s legislatívou na Slovensku. Sú oblasti, v ktorých je zakázané loviť? Čo robiť, aj nájdete archeologický nález? Aký trest hrozí za nedovolené ozbrojovanie? Odpovede nájdete v tomto článku.

Fisher našiel podozrivú kosť a zaniesol ju na políciu

Ani anglický fisher iDetect nemal nudný deň. Vybral sa na vzdialené miesto, kde chodí málokto. Našiel niekoľko drobností, medzi nimi aj mincu.

Pri prehľadávaní plytkého brehu našiel veľkú, hrozivo vyzerajúcu kosť. Mohla by byť ľudská. Preto sa rozhodol zavolať políciu.

Keď zavolal políciu, povedali mu, že pošlú hliadku. Po hodine mu zavolali, že asi bude musieť počkať ďalšiu hodinu. Rozhodol sa, že zanesie kosť na políciu sám.

Dorazil k stanici a kosť odovzdal. Fisherovi ani o hodinu neskôr nedokázali povedať, či ide o ľudskú kosť. Nepracovali na tom. Prebiehajúce a aktuálne zločiny majú pravdepodobne prednosť pred zločinom, ktorý sa mohol stať pred 15-timi rokmi. V takomto prípade niekoľko hodín neznamená rozdiel.

Diskutéri písali do komentárov názory, čo za kosť to môže byť. Podľa niektorých je to žuvacia kosť pre psa alebo jelenia kosť. Iní tvrdili, že ide o ľudskú stehennú kosť.

Keď sa iDetect spýtal policajtov, kedy mu ohľadom výsledku zavolajú, odpovedali, že volať mu nebudú. Preto sa nikdy nedozvieme, či kosť bola alebo nebola ľudská.

Pracovník ochrany objektov vyhodil fisherov

Outdoors weekly a išiel s kamarátom loviť k mostu pri ceste. V minulosti na rovnakom mieste našli vzácne nálezy. Teraz našli bombu (ktorá syčala), dvierka trezoru, mikrovlnku, nože, vysielačku a veľa iného.

Následne prišiel pracovník ochrany objektov, ktorý im zmaril lov. Požadoval, aby odišli. Sú na úseku s hustou premávkou, môže dôjsť k nehode. Tiež dostať niekoľko nahnevaných telefonátov, že pri moste sú ľudia a robia niečo zvláštne.

Na rozdiel od policajta, tento strážnik nebol nepríjemný. Dovolil im pristaviť auto a naložiť vytiahnuté veci. Vzal si na nich kontakt a sľúbil, že sa pokúsi vybaviť, aby v tej oblasti mohli loviť.

No aj tak museli odísť a fishing skončil.

Ďalší obsah nájdete v komunite Magnet fishing Slovensko – pridajte sa.

Odporúčané články

Zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Buďte prvý!


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *