Praskol vám magnet? Vyrobte puzdro, ktoré zabráni, aby vyletel von

Čo robiť, keď vám praskol fishing magnet?

Praskol vám pri lovení magnet? Je len otázkou času, kedy vyletí z obalu – a máte po love. Vytvorte puzdro, ktoré obalí magnet a zabráni tomu, aby vyletel.

Vytvorte puzdro, ktoré udrží magnet v obale

Máte prasknutý magnet? Takto je na lovenie prakticky nepoužiteľný. Párkrát ho hodíte do vody a keď dôjde k väčšiemu ťuknutiu o kovový predmet, magnet vyletí von.

Našťastie nemusíte dávať peniaze na nový magnet. Môžete vytvoriť puzdro, ktoré magnet obklopí a zabráni tomu, aby vypadol. Puzdro vytvoríte tak, že magnet zatavíte do PET fľaše.

Ako vytvoriť puzdro z PET fľaše?

Puzdro na magnet vytvoríte tak, že na magnet natavíte PET fľašu. Obklopí ho a zabráni vypadnutiu.

Postup je nasledovný:

  1. krok: Budete potrebovať fľašu, zapaľovač (alebo iný nástroj na zatavenie) a nožnice.

Magnet sa vkladá do fľaše kolmo, preto sa na začiatku uistite, že magnet sa do fľaše zmestí. Zapaľovač bude po krátkom čase tak horúci, že sa ho nebude dať držať holými rukami. Odporúčame preto radšej použiť teplovzdušnú pištoľ.

Buďte však opatrný: magnet pri vysokých teplotách môže stratiť časť svojej sily. Snažte sa preto zohrievať PET fľašu bez toho, aby ste príliš zohriali magnet.

2. krok: Rozstrihnite fľašu na dve časti. Vrchná časť bude slúžiť ako obal, ktorým magnet obalíte. Fľašu prestrihnite až za polovicou. Ak bude príliš dlhá, neskôr ju skrátite.

3. krok: Uviažte jednoduchý uzol: Cez hrdlo fľaše prepchajte dva motúzy, zauzlite ich a pretiahnite cez oko magnetu. Nakoniec cez vzniknuté oko pretiahnite vrch fľaše a celé lano.

Pozor, oko musí byť dosť veľké na to, aby ste ním pretiahli časť fľaše. Urobíte to tak, že motúzy zauzlíte 25-30 centimetrov od konca.

5. Vložte magnet do fľaše kolmo.

6. krok: Zatavte plastové okraje fľaše k sebe tak, aby magnet nemal priestor pohybovať sa.

Zatavte nielen plastové konce, ale aj plast okolo oka tak, aby plast presne obklopil oko magnetu.

Nezabudnite zataviť aj plast na boku magnetu tak, aby ho čo najpresnejšie obklopil.

To isté urobte pre spodnú časť magnetu. Roztavte ju tak, aby na nej neboli veľké oblé časti, kvôli ktorým by sa úlovok mohol ľahko zošuchnúť.

A je to hotové! Teraz môžete ísť na lov s prasknutým magnetom.

Takéto puzdro dokáže nielen zachrániť prasknutý magnet, ale aj znížiť riziko, že sa magnet zasekne o prekážku. Prečítajte si návod, ako znížiť riziko, že sa magnet zasekne a už ho nevytiahnete.