Magnet fishing hobby – príroda, relax a adrenalín v jednom :)

Magnet fishing nálezy

Ak si dobrodružne založený a máš rád nové zážitky, potom ťa určite zaujme magnet fishing. Táto populárna aktivita ťa zavedie do fascinujúceho sveta, kde môžeš objaviť historické predmety či dokonca poklady, ktoré sa skrývajú na dne riek, jazier či studní.

S videom nižšie ochutnaj magnet fishing atmosféru a v článku objav všetky tipy potrebné pre začínajúceho magnet fishera.


Magnet fishing si získava nových nadšencov každým dňom. Tu je 5 dôvodov, prečo je tomu tak:

1. Jedinečný zážitok: Magnet fishing je jedinečná aktivita, ktorá ti poskytne možnosť objaviť nové veci a zažiť dobrodružstvo. Keď hádžeš magnet do vody, si v očakávaní a nevieš, čo vytiahneš na povrch. Každý nájdený predmet je prekvapením a príležitosťou na odhalenie niečoho nového a zaujímavého.

2. Aktívny životný štýl: Magnet fishing je fyzická aktivita, ktorá ťa pobaví a zároveň ti umožní byť v pohybe. Čas strávený hádzaním magnetu a ťahaním za lano zlepšujú svalovú silu, koordináciu a celkovú kondíciu. Je to skvelý spôsob, ako sa dostať von, pohybovať sa a robiť niečo užitočné aj pre svoje telo.

Magnet fishing úlovok - trezor

3. Spoločenská aktivita: Magnet fishing je ideálny spoločenský koníček, ktorý si môžeš vychutnávať s rodinou alebo kamarátmi. Spoločné objavovanie a zdieľanie zážitkov posilňuje priateľstvá. Môžete si vymieňať príbehy o objavoch, podeliť sa o zaujímavosti a vytvoriť komunitu s rovnakými záujmami. Svoje úlovky a zážitky z lovenia môžeš zdieľať napríklad aj vo FB skupine Magnet Fishing Slovensko.

4. Príroda: Okrem vzrušenia a histórie je magnet fishing aj skvelou príležitosťou na kontakt s prírodou v blízkosti vodných plôch. Môžeš sa vybrať na nádherné miesta v blízkosti riek, jazier či priehrad.

5. Dotyk s históriou: Magnet fishing ti umožní poodhaliť históriu a kultúru miest. Objavuješ staré mince, nástroje, zbrane z obdobia vojen a ďalšie predmety, ktoré môžu mať historickú hodnotu. Táto aktivita ti poskytuje príležitosť spoznať minulosť a rozšíriť svoje znalosti o regióne.

Magnet fishing set Standard

Čo na magnet fishing hovoria skúsení lovci? 

Roman M.: „Je to pre mňa relax a oddych po práci“ Roman Szabo: „Je to lepšie než rybárčenie“ Peter L.: “Sú to spoločné chvíle, ktoré spájajú rodinu” Miroslav Šedivý: „Najviac ma láka možnosť niečo nájsť“ Roman Hrušovský: „Ozvalo sa vo mne skryté dieťa, ktoré rado hľadá poklady“ Yoshi: „Som za každú srandu a mám rád dobrodružstvo“ Rastislav R.: „Syn mal z lovu veľkú radosť“ Martin Bicák Nedvěd: “Je to relax a dobrodružstvo. Už mám tri magnety” Martin U.: “Baví ma to napätie a očakávanie, čo vytiahnem z vody


A teraz si pozri čo všetko zanietení lovci ulovili 🙂 


Čo je dobré vedieť, ak chceš začať s Magnet fishingom?

1. Zákony a pravidlá: Magnet fishing je na území Slovenskej republiky povolený. Zákon vám však udeľuje niekoľko povinností:

  • Ak nájdeš strelnú zbraň, musíš to nahlásiť polícii, aj keď už je nefunkčná. 
  • Ak nájdeš archeologický nález, musíš ho nahlásiť Pamiatkovému úradu.
  • Iný hodnotný nález (napríklad peňaženku plnú peňazí alebo mobil) treba nahlásiť polícii.

Podrobnejšie informácie na túto tému môžeš získať v našom článku Je magnet fishing na Slovensku legálny?

2. Bezpečnosť: Magnet fishing je aktivita v prostredí vodných plôch, preto je dôležité dbať na svoju bezpečnosť. V prípade, ak sa tejto aktivity zúčastňujú aj deti, musia byť vždy pod dohľadom zodpovednej osoby a loviť by mali len so slabšími magnetmi. Pred ostrými predmetmi je vhodné sa chrániť ochrannými rukavicami. Netreba zabúdať ani na vhodnú obuv. Ak pri magnet fishingu narazíš na výbušniny alebo zbrane, je mimoriadne dôležité zachovať si maximálnu opatrnosť a postupovať primerane. Nikdy ich neodnášaj so sebou. Rovnako nevyberaj sám ani chemické kontajnery a podobne. Naopak, bezodkladne takýto nález oznám príslušným miestnym orgánom. Tie zabezpečia následnú odbornú manipuláciu s nálezmi a v prípade potreby ich zneškodnenie.

3. Výbava: Na magnet fishing budeš potrebovať správnu výbavu – silný neodýmový magnet pripojený na dostatočne dlhé a pevné lano. Môžete si tiež priniesť vedierko na odkladanie nájdených predmetov, kliešte alebo háčiky na odstraňovanie zachytených predmetov z magnetu.

4. Výber miesta: Vhodné lokality sú rieky, jazerá a kanály s bohatou históriou. Ideálne sú frekventované miesta, ako sú lávky, mosty alebo prístavy. Vyhnúť by ste sa mali známym archeologickým náleziskám, kde je lovenie zakázané.

Magnet fishing - nálezy - lopatky

Aj teba zaujal magnet fishing? Si zvedavý a máš ďalšie otázky? Odpovede nájdeš v častých otázkach.

Magnet fishing set Standard