Zlepšováky a modifikácie: 12 nekonvenčných nápadov pre lov a magnety

Nekonvenčné nápady pre lov a magnety

Neuveríte, čo všetko ľuďom napadne a čo vyskúšali. Pozrite si tieto zlepšováky.

Uvidíte nápady, ktoré uľahčia a spríjemnia hľadanie pokladov a vyriešia problémy, ktoré ho znepríjemňujú. Zistíte, čo všetko sa dá na magnet fishingu a s magnetmi robiť. Niektoré nápady sú maličkosti, iné sú naozaj uletené.

Ukážeme vám aj iné využitia magnetov, ktoré ste ešte nevideli.

V každom prípade vďaka týmto zlepšovákom môže byť magnet fishing zábavnejší a zaujímavejší.

1. Spojovací držiak pre dva magnety

zlepšováky a modifikácie pre magnet fishing
držiak na magnety prilepený na záhrade

Vynikajúca fishing pomôcka je spojovací držiak pre magnety. Na držiak môžete primontovať naraz napríklad dva magnety na 290 kg. Na jedenkrát vhodíte do vody dva magnety, čím prehľadáte dve miesta súčasne. Tým pádom za rovnaký čas máte dvojnásobnú šancu, že niečo nájdete.

2. Magnetický zametač

zlepšováky pre magnety

Toto pre magnet fishing nevyužijete nijako, ale je to parádna vecička. Prekvapilo nás, že takéto niečo existuje a predáva sa (napríklad tu).

Ak na záhrade niečo robíte a v tráve zostanú klince či skrutky, magnetickým zametačom ich ľahko pozbierate. Najväčšie využitie to má na stavbe a vo výrobných podnikoch, ale tiež na vyzbieranie špôn z trávnika.

3. Magnet na teleskopickej tyči

zlepšováky pre magnety

Ďalší zlepšovák je primontovať magnet na teleskopickú tyč. Ak vojdete do vody, s magnetom na teleskopickej tyči prehľadáte väčší priestor omnoho rýchlejšie. Vďaka tomu nájdete viac nálezov za kratší čas.

Návod, ako primontovať magnet na tyč nájdete tu.

4. Podomácky vyrobené držiaky na magnety

Držiak na magnety si nemusíte len kúpiť – vyrobíte si ho aj sami. Inšpirujte sa nasledovnými príkladmi.

zlepsovak pre magnety

Podomácky vyrobený držiak na dva silné magnety. Musí to mať ohromnú silu a dlhý dosah do diaľky. Majiteľ s týmto musel nájsť už veľa pokladov.

Ak si všimnete, fľaša je naplnená vodou a naklonená. Takže aby nepadla, musí byť k držiaku pripevnená. Je to dobrý nápad. Vďaka tomu sa bude automaticky vynárať na hladinu a ľahšie priťahovať k brehu, ak sa neprichytí o nič ťažké.

zlepšováky a modifikácie pre magnet fishing

Ďalší parádny zlepšovák, ktorý vyrobí každý kutil. Muž na obrázku do oceľového kotúča navŕtal šesť dier. Následne na neho pripevnil na každú stranu tri magnety s dierou – tzv. magnetické úchyty. Vďaka tomu má kotúč enormnú silu a dlhý dosah do diaľky. Šanca, že pri jednom vhodení magnetu do vody niečo nájde sa rapídne zvýšila.

Magnetické úchyty nájdete v eshope SilneMagnety.sk. Takže si viete v dohľadnej dobe vyrobiť takúto hračku aj vy.

zlepšováky a modifikácie pre magnet fishing

Podlhovastý podomácky vyrobený držiak na magnety. Znovu boli využité magnetické úchyty.

megamagnet zložený zo siedmych magnetov

Posledný obrázok je brutalitka. Sedem neodýmových magnetov naraz. Kto si vyrobí toto vytiahne snáď všetko, čo leží na dne.

5. Magnetické háčiky

drobné magnetické háčiky

Neodýmové magnety s tvarom podobným fishing magnetom majú využitie aj v domácnosti – ako magnetické háčiky. Môžete na ne zavesiť malé predmety a nemusíte vŕtať diery do steny. Využijete ich v obývačke, kúpeľni, na pracovisku aj v dielni.

Magnetické háčiky nájdete na silnemagnety.sk.

6. Namotať lano na niečo

koleso pre lano s magnetom

Mnohým magnet fisherom prekáža zamotávanie lana. Skončia s magnet fishingom a zbalia vybavenie. Keď idú k vode znovu, lano je zamotané a rozmotať ho niekedy trvá dosť dlho.

Je to taká malá nepríjemnosť. Ale dokážete ju odstrániť tak, že po skončení lovu nezabudnete lano na niečo namotať – na drevo, tyč, palicu, atď. Vďaka tomu rozmotávaním vôbec nebudete strácať čas.

7. Vytiahnite magnet autom

ťahanie zaseknutého magnetu autom

Ak vám nejde vytiahnuť zaseknutý magnet, môžete ho skúsiť ťahať autom. Priviažete lano o ťažné oko, naštartujte a pohnite sa dopredu. Možno sa vám podarí magnet zachrániť.

Dá sa ťahať aj tenšie lano, ale riskujete pretrhnutie. Pre ťahanie autom je vhodnejšie hrubšie lano s väčšou nosnosťou. Je dostupné v našej ponuke lán pre magnet fishing.

8. Nasaďte vrch fľaše na magnet a oblepte ho páskou

Hádam najväčší problém pri magnet fishingu je zasekávanie magnetu. Moment, keď hodíte magnet do vody, potiahnete lano a zacítite, že drží pevne je nepríjemný. Nejedného napadne, či práve neprišiel o magnet.

Kvôli tomu každý magnet fisher ocení zlepšovák, ktorý zníži riziko zaseknutia magnetu.

Je to jednoduché. Nasaďte na magnet vrch fľaše v tvare kužeľa a oblepte ho hrubou vodevzdornou páskou:

PET fľaša znižujúca riziko zaseknutia

Nájdite fľašu s vrchom v tvare kužeľa, nasaďte ju na magnet a oblepte to silnou a hrubou lepiacou páskou. Kužeľ je ideálny tvar fľaše, ktorý najlepšie uvoľňuje cestu pre samotný magnet.

Nie je to stopercentná ochrana magnetu proti zaseknutiu, ale zaistí to veľmi vysokú ochranu magnetu. Podrobný návod nájdete tu.

9. Kufrík pre lovecké vybavenie

Nemáte kam dať magnet? Stále sa niekam prilepuje? Vyrobte si aj vy takýto kufrík, do ktorého uložíte vaše vybavenie.

kufrík pre magnety

Homemade alebo čo garáž dala. Do druhej verzie sa zmestilo už aj lano:

druhá verzia kufríka pre sadu magnet fishing

Kufrík vyrobil magnet fisher zo Slovenska.

10. Oblečte si neoprénový oblek alebo broďáky

neoprénový oblek a broďáky

Pre toho, kto sa nebojí vstúpiť do vody a robí to pravidelne je vhodný neoprénový oblek, ktorý jeho nositeľa ochráni pred bahnom, vodou a prípadnými poraneniami na ostrých predmetoch.

Alebo môžete použiť brodiace nohavice. Spravia veľmi podobnú službu.

11. Šrot nakladajte na vozík

Okrem nálezov, ktoré si budete chcieť nechať nájdete veľa šrotu a odpadu. Pomerne častým nálezom sú veľké kusy šrotu, ktoré fisheri nemajú ako odniesť. Nechávajú ich pri rieke, čo kazí estetiku prostredia.

Spôsob, ako železný šrot nenechávať pri vode je priniesť so sebou vozík na kolieskach. Naložíte naň veľký odpad a odveziete k najbližšiemu košu alebo do zberných surovín. Predajom starého železa si dokážete zarobiť desiatky eur.

Vozík pomôže preniesť aj nálezy, ktoré si chcete nechať.

12. Kužeľ proti zaseknutiu

Predísť zaseknutiu a strate magnetu môžete aj použitím kužeľov z našej ponuky. Kužeľ nezakrýva magnetickú stranu magnetu, preto nijako neznižuje jeho silu. Kužele proti zaseknutiu nájdete v kategórii Doplnky pre magnet fishing.

Veríme, že naše tipy pre vás boli užitočné. Tešíme sa na vaše ohlasy a prajeme úspešný zlepšený lov.

Ďalšie články a návody pre magnet fishing nájdete na našom blogu.