Najlepšie slovenské nálezy magnetom 2019

A je to tu! Pozrite si, aké nálezy dal rok 2019. V rebríčku nájdete automat na kondómy, guľometné náboje, fúriky či bicykle.

Nikdy neviete, čo z vody vytiahnete

Čaro prehľadávanie vôd s magnetom spočíva v tom, že nikdy neviete, čo vytiahnete. Pri každom nadhode magnetom ste plní očakávaní, čo nájdete tentokrát. Budú to klince, vrchnáky alebo gigantický trezor?

Nález č. 5 je úplná šialenosť!

Nález č. 5 vám nesmie uniknúť. Je to niečo šialené, čo ukazuje ako zaujímavý, ale aj nebezpečný vie magnet fishing byť.

Nález #1: Masívny trezor

Nález trezoru s pomocou kladky a magnetu

Asi 100-kilový trezor našiel “L-ko” z Magnetfiške v okolí Bratislavy. Vyťahoval ho z vody sám vyše hodiny za pomoci magnetu na 500 kg a ručnej kladky. Vytiahnuť to dalo zabrať.

Nález #2: Vzduchová pištoľ

Vzduchovú pištoľ našiel lovec Lukáš Drozd v rieke Nitra. Má magnet so silou 310 kg. Je to pekný nález, na ktorý môže byť Lukáš hrdý.

Keď to ťahal z vody, myslel si, že je to len nejaká ohnutá tyč alebo niečo také. Keď zistil, že je to pištoľ, radšej privolal políciu. Pre istotu, keby to bola malorážka. Policajti mu povedali, že ide o obyčajnú vzduchovku a že si ju môže nechať.

Nález #3: Náboje

Náboje položené v tráve

Náboje našiel lovec pokladov Roman Hrušovský v Piešťanoch, vo Váhu. Použil na to magnet so silou 310kg. K úlovku Romanovi gratulujeme. Nález okamžite nahlásil polícii. Čo nasledovalo sa vám páčiť nebude.

Najprv hodinu čakal na príchod kriminálnej polície. Potom ďalšiu hodinu na technika a potom na ďalšiu výpoveď. Volal ich, lebo fotky nálezov dáva na internet a chcel byť chránený.

A to najprv sa ho policajti snažili vyplašiť paragrafom o nedovolenom ozbrojovaní. Policajt mu chcel niečo napariť, aby bol odstrašujúci prípad. Ale nevyšlo to. Roman to celé má natočené a odrapotal im paragraf o nedovolenom ozbrojovaní, ktorí, podľa všetkého, tie uniformy presne ani nepoznali. Vyviazol z toho bez trestu, nakoľko magnet fishing nie je zakázaný.

Polícii musíte okamžite nahlásiť každý nález zbrane a munície. Musíte jej nahlásiť i nález cennejšieho predmetu ako peňaženka či mobil. Miestnemu Pamiatkovému úradu musíte nahlásiť archeonález. Ak dodržíte tieto tri jednoduché pravidlá, nič vám nehrozí.

Nález #4: Pádlo

Úlovok jednostranného pádla

Staré pádlo našiel Ľubomír Rybo Rybár v Banskej Bystrici v obľúbenom rybníku na Podrybe, keď bol na love s kamarátom Petrom Bírešom. Použil na to magnet s odtrhovou silou 200 kg. Našiel aj pár návnad na ryby, pivné vrchnáky a železný šrot.

Nález(y) #5: Cvičné míny

Cvičná mína
Prvá mína, ktorú našiel Miroslav Slamka

Vytiahnuť mínu, hoci iba cvičnú je úplná šialenosť. Našli ju slovenskí lovci Miroslav Slamka a jeho kamarát Martin Šuran v okolí Galanty. Stačil im na to 130 kg magnet.

Zmenili miesto a hneď na druhý nadhod Miroslav vytiahol mínu. Nebolo im všetko jedno. 😀 😀 😀 Nechceli tomu ani uveriť, keď sa to vynorilo z vody. Bolo neskoro, tak mínu nechali tam. Boli pre ňu nasledujúci deň a privolali políciu. Medzitým, kým čakali na príchod pyrotechnikov našiel Martin ešte nejaké náboje.

Pyrotechnik povedal, že to je iba cvičná mína. Zobrali si ju a popriali pekný lov. Následne sa na miesto vrátili a našli ďalšie náboje. A potom kamarát Martin vytiahol svoju vlastnú mínu. To je tá z druhého a tretieho obrázku. Už vedel, že červený a biely pásik (podľa roku výroby) je označenie pre cvičnú mínu, takže nepanikáril.

Nález #6: Trezor

trezor plný blata

Našiel “Kiťo” z Magnetfiške tímu v okolí Bratislavy. Na vytiahnutie použil magnet 530 kg. Bránil sa, dalo námahu vytiahnuť ho. Prekvapilo, že bol plný, ale bahna.

Nález #7: Guľometné náboje

Guľometné náboje na kartóne a magnet 310 kg
Magnet fisher drží v ruke guľometný náboj

Muníciu do guľometu našiel hľadač pokladov Roman Hrušovský. Loví v okolí Piešťan vo Váhu. Na vytiahnutie použil magnet 310 kg.

Veľký náboj je z protilietadlového dela 130mm – tzv. jašterica

Menšie náboje sú pravdepodobne z guľometu lietadla Iliušin IL-2. Bolo to bojové lietadlo používané najmä letectvom Sovietskeho zväzu počas druhej svetovej vojny a je to jedno z najmasovejšie vyrábaných lietadiel. Mohlo ísť o guľomet vzor 24, 37, 26. Viac sa nám zistiť nepodarilo.

Nález #8: Pištoľ Tokarev

Pištoľ Tokarev

Pištoľ Tokarev pochádzajúci z čias 2. svetovej vojny našiel Matej Balog. Je to parádny úlovok. Vylovil ju s obojstranným magnetom o sile 310 kg v studni pri Hodruša Hamre (obec v okrese Žarnovica).

Samozrejme, že zavolal políciu. Títo policajti však boli úplne super, hneď sa zaujímali o magnet fishing a páčilo sa im to.

Potom asi 2 hodiny posielali fotky kade tade, že čo to je. Zistili, že to je Tokarev z 2. svetovej vojny. Dokonca aj kryt na rukoväti zbrane bol drevený. Keď zistili čo to je, Tokarev zobrali a odišli. No proste super zážitok.

Nález #9: Pištoľ

Úlovok zbrane z okolia Nitry

Nález pištole sa podaril Tomášovi Š. z Nitry. Má magnet o sile 310 kg. K úlovku mu gratulujeme. Po jej nájdení privolal políciu.

Zaujímavosť je, že v deň, keď pištoľ našiel, u Tomáša zvonili TV JOJ a TV Markíza. Chceli s ním spraviť kvôli nálezu rozhovor a boli z toho očarení, že aká rarita. 😀 Otázka ostáva, ako sa o ňom dozvedeli? Jedine tak, že novinári dostali tip od polície.

Nález #10: Nôž

Pekný nález noža ulovil Roman Hrušovský v rieke Váh v okolí Piešťan.

Nález #11: Rádio do auta

Úlovok rádia do auta, ktoré vytiahol lovec z Tomášova

Autorádio našiel lovec Roman M. v Tomášove. Na vytiahnutie využil magnet, ktorý unesie 530 kg.

Vydajte sa hľadať poklady

Aj vy môžete nájsť podobné poklady a zažiť dobrodružstvo a objavovanie z “lovu”. Stačí vám k tomu lovecký magnet a lano, na ktoré ho uviažete. Pozrite si našu ponuku:

Nález #13: Eurocentovky

Eurocentovky z Trenčína

Mince našiel Peter Surovský v okrese Trenčín s magnetom 310 kg. Bližšie miesto nechcel prezradiť, lebo je tam toho ešte veľa.

Keď magnet vytiahol, zistil, že sa na neho prichytilo pár mincí. Tak prehľadal to miesto a v bahne ťahal magnet sem a tam. Zrazu bolo nachytaných centoviek omnoho viac. Kvôli hrdzi sa nedalo určiť, koľko to je. Tak ich namočil do octu, aby zase vyzerali ako mince. Odhadom to budú tak dva eurá. Bude na pivo. 😀

Peter pri každom nadhode očakáva niečo väčšie. Starý bicykel a tak. No aj mince potešia, je to lepšie ako nič. Podarili sa mu už aj veľké nálezy – ozubené koleso a 40-kilová reťaz. Nájdete ich v pokračovaní článku.

Nález #14: Rebrík

Rebrík objavený v Galante

Rebrík vytiahol z vody Peter N. v Malom Dunaji za pomoci obojstranného magnetu 310 kg. Bránil sa, dostať ho z vody chcelo riadne veľa námahy.

Nález #15: Značka zákaz zastavenia

značka zákaz zastavenia

Dostať dopravnú značku na súš v silnom prúde dalo prácu. Dosť sa šmýkala. Našiel ju Kiťo z Magnetfiške tímu v okolí Senca. Použil fishing magnet na 290 kg.

Nález #16: Ruská delostrelecká mína

Nevybuchnutú ruskú delostreleckú mínu našiel lovec Peter T. Našiel ju pri Starom Tekove (okres Levice) v Hrone. Použil magnet so silou 290 kg.

Dosť ho prekvapilo, keď zbadal vrtuľku a potom si uvedomil, čo to je. A keď videl, že nie je vybuchnutá, mal voči tomu fakt veľký rešpekt.

Zavolal na 158 a povedal, že z vody vytiahli nevybuchnutú delostreleckú mínu a určil miesta. Za cca 15-20 minút prišla hliadka, ktorá privolala pyrotechnika. Tí ju zneškodnili. Policajti magnet fishing nepoznali, tak im to Peter a ostatní lovci priblížili. Brali to normálne, bez blbých poznámok.

Nález #17: Moped

Objav mopedu
Starý moped opretý o betónovú stenu

Moped vytiahol L-ko z Magnetfiške tímu, keď bol na letnej služobnej ceste vo Francúzsku, v meste Épernay. Nejde o nález zo Slovenska, ale ulovil ho Slovák a preto ho uvádzame. L-ko použil obojstranný magnet 310 kg.

Nález mopedu ho veľmi potešil. Zachytil to magnetom tak, že z magnetu dal preč kužeľ proti zaseknutiu a zakvačil ten magnet o rám. Kužeľ je tá žltá vec z fotky. Vďaka nej minimalizujete riziko, že magnet sa pod vodou zasekne.

Nález #18: Ťažká reťaz

Reťaz vytiahnutá z vody magnetom

40-kilovú reťaz našiel opäť Peter Surovský v okolí Trenčína. Na vytiahnutie použil magnet 310 kg a oceľový hák.

Našiel ju na rovnakom mieste, kde objavil aj mince. Lokalizoval a pritiahol ju k brehu s magnetom a vylovil s hákom. Na tento úlovok je hrdý, lebo dalo zabrať, kým ho dostali von.

Nález #19: Fúrik

Úlovok fúrika

Fúrik našiel Peter Hromník s magnetom 310 kg v rieke Nitra.

Nález #20: Náboje

Náboje v dlani

Náboje z vody vytiahol Martin Šuran s magnetom na 130 kg v okolí Galanty. Sú to tie náboje, ktoré našiel a odovzdal polícii, keď kvôli úlovku cvičnej míny čakal na pyrotechnikov.

Nález #21: Dvierka od trezoru

dvierka trezoru

Môže to súvisieť s trestnou činnosťou. Niekto ukradol trezor, vylomil dvierka, vykradol cennosti a trezor aj dvierka zahodil do vody. Trezor sa však nájsť nepodarilo.

Nález vytiahol z vody Roman Hrušovský v okolí Piešťan v rieke Váh. Použil magnet s kapacitou 310 kg.

Úlovok #22: Hodinky

Nález hodiniek

Hodinky z vody vytiahol Maťo z Košíc pri v mestskej časti Nad jazerom. Je to jazero na sídlisku.

Nález #23: Trezor

Skorodovaný trezor s vylomenými dvierkami na brehu rieky

Trezor našli chalani z Magnetfiške tímu – Oto, L-ko a Kiťo. Vytiahli ho spoločnými silami a za pomoci troch magnetov: 2×290 kg + 310 kg. Bolo to v Tomášove pri Bratislave.

Polícia skúma obsah trezoru

Najlepšie bolo, že v trezore bolo ešte veľa z jeho pôvodného obsahu: CD-čka, platobné karty, identifikačný preukaz zahraničného rezidenta. Nález určite súvisel s trestnou činnosťou. Preto privolali políciu, ktorá trezor aj zvyšok jeho obsahu odniesla.

Nález #24: Náboje a topánka

Botaska a náboje
Botaska zarestená mušľami

Tá topánka je proste super. Nálezcovi gratulujeme – k nábojom, ale hlavne k topánke. 😀 Mušle si našli nový domov.

Našiel Peter Surovský s magnetom 310 kg v Trenčianskom kanáli. Lov trval hodinu.

Určite sa pýtate, čo je na botaske magnetické. Nič. Nálezca ju náhodou zachytil s hákom, ktorý slúži na vytiahnutie veľkých a ťažkých predmetov. Občas sa aj takto podarí uloviť niečo zaujímavé – napr. plastovú dopravnú značku a podobne.

Nález #25: Zásobník

Zásobník nájdený loveckým magnetom v Malom Dunaji

Zásobník našiel lovec Ján v Malom Dunaji. Použil na to magnet na 290 kg. Všimnite si, že zásobník je obrastený mušľami. Musel byť vo vode riadne dlho.

Nález #26: Podkova

Skorodovaná podkova

Hrdzou pokrytú podkovu našiel Peter Hromník v rieke Nitra. Použil na to magnet so silou 310 kg.

Podkova je symbol šťastia. Jednoznačne by ju bolo treba odložiť pre šťastie, nech sa darí ďalším úlovkom.

Nález #27: Bicykel

Nález bicykla z Tomášova

Tento bicykel vytiahol z vody Roman M. spolu s jeho kamarátom Dušanom D. na spoločnom love. Bolo to v Tomášove. Vytiahol ho s magnetom so silou 530 kg.

Nález #28: Záhradné nožnice

Záhradné nožnice ulovil Kiťo v Malom Dunaji. Použil obojstranný magnet na 290 kg.

Nález #29: Protitanková mína

Bombový nález. 😀 Mínu našiel Peter Bíreš v Banskej Bystrici na Podrybe. Vytiahol ju s magnetom so silou 200 kg. Bol na spoločnom love s kamarátom Ľubomírom Rybárom.

Na prvý pohľad to bolo závažie na činky alebo koleso z nejakého vozíka. Až neskôr keď googlili zistili, že to asi bude niečo bombové. Nebolo im všetko jedno. Vzdialili sa a zavolali políciu. Do hodinky išli domov so skvelým zážitkom.

Nález #30: Mobil

Mobil objavený v Malom Dunaji

Starú Nokiu našiel Tomáš I. v Podunajských Biskupiciach, pri modrom moste v rieke Malý Dunaj. Vytiahol ju za pomoci obojstranného magnetu 310 kg.

Nález #31: Cintorín bicyklov

Cintorín bicyklov

Prvá fotka cintorínu bicyklov zo Slovenska. Cintorín bicyklov je miesto, kde je “pochovaných” veľa bicyklov. V zahraničí ich už našli celkom dosť a sme radi, že už to máme aj u nás. Je tam 9 bicyklov. Fotku nám dovolil zverejniť Matúš Kenji Shinoda‎, on bicykle však nenašiel.

Nálezca pri brehu nechal tento bordel a neodniesol ho preč. Napokon sa sám prihlásil. Nejaký pán mu sľúbil, že to zoberie a odnesie do zberu železa. Ale nestalo sa tak. Tak to nakoniec bol vyniesť on.

Nález #32: Pištoľ vz. 50

Pištoľ vz. 50 ulovil Peter Hromník v Nitre na nitrianskom moste. Vytiahol ju za pomoci obojstranného magnetu s odtrhovou silou 310 kg.

Úlovok #33: Príborový nôž

Príborák našiel Marek Kamenský vo Valašskej pri Brezne v Hrone, použil magnet na 150 kg. Nie je to veľký nález, ale aj tak poteší.

Úlovok #34: Svetlica

Potrhanú svetlicu našiel Martin Šuran s magnetom na 130 kg v okolí Galanty. Pravdepodobne je to svetlica ROS 50. U Československej ľudovej armády bola menej používaná. Môže to byť pozostatok po Sovietskej armáde, tá ich používala častejšie.

Nález #35: Bubon z práčky

Bubon z práčky

Bubon z práčky našiel mladý hľadač pokladov Denis Vavro s magnetom na 80 kg. Vytiahol ho z potoku Parná v Horných Orešanoch.

Nález #36: Poznávacia značka

Úlovok poznávacej značky

ŠPZ-tku vylovil Roman M. v Tomášove. Použil na to jednostranný magnet 530 kg.

Nález #37: Štartovacia pištoľ

Veľmi pekný objav! Nálezcovi, Otovi zo slovenského Magnetfiške tímu, gratulujeme. Vytiahol ju z Malého Dunaja za pomoci obojstrannej 310-tky.

Nález #38: Bicykel

Objav bicykla z okresu Galanta

Tento bicykel našiel Jozef spolu s tromi kamarátmi na nedeľnej hľadačke. Bolo to v okrese Galanta. Bolo ťažké vytiahnuť ho. Lokalizovali a priblížili ho k brehu s magnetom 2×310 kg, na vytiahnutie na breh použili hák pre magnet fishing.

Nález #39: Náboje do brokovnice

Brokovnicové náboje našiel Anton B. v Hrone s magnetom na 500 kg.

Nález #40: Kladka s kľúčom

kladka s kľúčom vytiahnutá z vody

Obyčajný, no pekný nález kladky. Možno je to zámok od srdca nejakej ženy aj s kľúčom, aby sa k nej dostal niekto iný. Našiel “Kiťo” z Magnetfiške tímu v okolí Senca s magnetom na 290 kg.

Nález #41: Bicykel a dopravná značka

Nález dopravnej značky a torza bicykla

Torzo bicykla a dopravnú značku našiel opäť Roman Hrušovský. Bolo to v Piešťanoch v rieke Váh. Použil magnet na 310 kg.

Nález #42: Ozubené koleso

Ozubené koleso

Ozubené koleso našiel Peter Surovský v okolí Trenčína, kde objavil eurocenťáky aj ťažkú reťaz. Koleso vážilo asi 30 kg. Lokalizoval ho magnetom s odtrhovou silou 310 kg a vytiahol hákom.

Nález #43: Zásobník a bombičky

Zásobník a bombičky nalepené na fishing magnete

Zásobník a bombičky s CO2 boli nájdené v okolí Senca magnetom 290 kg.

Nález #44: Prenosné boxy

Nález dvoch pokladníc
Pokladnice vytiahnuté z vody magnetom

Tieto dva prenosné boxy našiel Tomáš I. v Podunajských Biskupiciach, pri modrom moste v rieke Malý Dunaj. Na vylovenie použil obojstranný magnet so silou 310 kg.

Boli prázdne. Úlovky trezorov a pokladníc sú vždy prázdne, lebo často súvisia s trestnou činnosťou. Nikto nezahodí plný trezor aj s obsahom. Najprv ho vykradne a až potom ho zahodí do vody.

Nález #45: Bicykel

Úlovok bicykla v dodávke

Bicykel našiel Oto z Magnetfiške tímu magnetom na 500 kg. Bolo to v Tomášove. Následne ho naložil do dodávky a zobral domov, aby ho spolu s iným šrotom mohol zaniesť do zberu železa.

Nález #46: Trezor

Nález trezoru pri brehu rieky

Veľmi pekný nález trezoru, nálezcovi gratulujeme. Našiel ho Jakub Lančarič v Čiernej vode (prítok Malého Dunaja). Na vytiahnutie použil 500 kg obojstranný magnet.

Nález #47: Značka a pokladnica

Značka a pokladnica objavené vo vode obojstranným magnetom

Tieto úlovky vytiahol z Malého Dunaja Arnold Kristofoli s 310 kg magnetom. Všimnite si ako pekne je ten magnet prilepený na pokladnici.

Nález #49: Kombinačky

Kombinačky pokryté hrubou vrstvou hrdze

Kombinačky našiel Patrik Józsa v obci Čierny Brod a v rieke Dudváh. Použil na to lovecký magnet o sile 290 kg.

Nález #50: Pás s nábojmi

Pás s nábojmi

Pás s nábojmi našiel Peter H. pod mostom v Seredi v rieke Váh. Vytiahol ho s magnetom 310 kg.

Nález #51: Bicykel

Nový bicykel

Bicykel vytiahol L-ko z MagnetFiške tímu na rovnakej služobnej ceste, na ktorej našiel aj moped. Vylovil to s obojstrannou 310-tkou.

Vyzerá ako keby ho tam hodil sám. Ale L-ka poznáme a veríme, že by neklamal. Je to seriózny človek a nemá potrebu zbierať páčiky na sociálnych sieťach.

Keby mohol, tak ten bike naloží do služobného auta a donesie ho domov. Normálne sa na ňom dalo jazdiť.

Nález #52: Boxy

Prenosné boxy

Tieto prenosné boxy našiel Oto z Magnetfiške tímu v Malom Dunaji. Z vody ich vytiahol pomocou obojstranného magnetu 310 kg.

Nález #53: Náboj do protilietadlového dela

Náboj do protilietadlového dela

Protiletecký náboj objavil Ľuboš Petráš spolu s kamarátom Martinom Tóthom v Piešťanoch – oblasť Bodona. Slovenská komunita lovcov pokladov sa nezhodla na tom, či ide o aktuálnu muníciu alebo o starší náboj, ktorý niekto možno našiel po dedkovi, zľakol sa a hodil ho do vody.

Na náboji boli viditeľné znaky znehodnotenia. Mohlo ísť aj o maketu. No aj tak ho technici museli zobrať na expertízu.

Polícia a pyrotechnici skúmajú nález náboja do protilietadlového dela

Bol to krátky lov. Prišli na ich obľúbené miesto a na prvý nadhod s magnetom na 350 kg sa Ľubovi podarilo nájsť hneď takýto kúsok. Reakcia na to bol šok a veľká eufória, aké majú šťastie už pri prvom pokuse.

Ďalej už v lovení nepokračovali. Nevedeli, čo majú s úlovkom robiť, išiel z neho strach. Nakoniec Martin zavolal na políciu, vysvetlil situáciu a určil miesto.

Hliadka prišla po pár minútach, zaistila miesto a privolala pyrotechnikov, ktorí prišli asi po hodine. Neboli práve “nadšení” a skoro nič im k nálezu nepovedali. Vedeli len to, že ide o nejaké letecké alebo protiletecké strelivo.

Nález #54: iPhone X

Rozbitý mobil vytiahnutý z vody počas hľadania pokladov

Rozbitý iPhone našiel Oto z Magnetfiške tímu v Petržalke. Na vytiahnutie použil magnet s nosnosťou 290 kg. iPhone X nepatrí k najlacnejším. Ešte pred časom sa predával za asi tisíc eur. Pôvodného majiteľa musela strata bolieť, ak ho, pravda, do vody nezahodil sám.

Nález #55: Kliešte

Rozbité kliešte

Na prvý mih oka v náleze môžete vidieť črty pištole, no v skutočnosti to sú zvláštne tvarované kliešte. Našiel ich Oto z Magnetfiške tímu s magnetom so silou 310 kg.

Nález #56: Zdieľaný bicykel

Zdieľaný bicykel od Slovnaft našiel Peter z Bratislavy. Bolo to s magnetom 310 kg a pri Petržalskom zemníku. Zaujímavé bolo, že elektrické svetlá ešte fungovali.

Nález #57: Rybárska stolička

Všimnite si, že rybárska stolička je zarastená mušľami. 😀 Musela teda byť vo vode poriadne dlho. Objavil ju Matej Majerík v rybníku Ihrište (neďaleko Púchova) vďaka obojstrannému magnetu 310 kg.

Nález #58: Pištoľ

Pištoľ pokrytá hrubou vrstvou hrdze v tráve

Tento pekný úlovok pištole našiel Jozef z Galanty. K vode chodí s magnetom 2×310 kg. Podľa sériového čísla zistil, že je z roku 1941. K peknému objavu mu gratulujeme.

Nález #59: Rebrík

Rebrík z rieky Váh

Rebrík vytiahol z vody Patrik Józsa z rieky Váh. Bolo to v obci Kráľová nad Váhom. Použil magnet na 290 kg.

Nález fakt potešil, bol riadne ťažký. Lepšie ako kombinačky. Najlepšie bolo pocítiť váhu toho nálezu a že ide von.

Nález #60: Bicykel

Úlovok bycikla s magnetom

Ďalší skvelý úlovok bicykla. Nálezcovi môžeme iba zagratulovať. Objavil ho lovec Tomáš z Bratislavy.

Nález #61: Rebrík

Nález rebríka magnetom v Kanianke

Pekný úlovok rebríka našiel Pavol Majdan v obci Kanianka (okres Prievidza). Z vody ho ťahal s magnetom o sile 198 kg. Skoro ho to stiahlo pod vodu. 😀 😀

Nález #62: Motor (a pištoľ)

Nález motora a pištole
Fishing magnet na 530 kg prichytený na motore
Skorodovaný motor

Motor našli spoločnými silami chalani zo slovenského Magnetfiške tímu v rieke Čierna voda. Je to naozaj jedinečný nález, aký sme na Slovensku zatiaľ nevideli. Magnetfiške tím si na lov nosí viacej magnetov: jeden 290 kg, dva na 310 kg, jeden 530 kg a ešte 500-vku.

Vytiahnuť toto im dalo riadne zabrať. Bolo to ťažké. Vážil presne 45 kg a v zbere železa za neho dostali presne 5,20 €. A potom šli sadnúť na pivo. 😀

Nález #63: Pištoľ

Maketa pištole objavená pod mestským mostom
Oto mieri s úlovkov pištole na L-ka

Pištoľ sa podarilo vytiahnuť Otovi s magnetom o sile 290 kg. Pištoľ bola iba maketa, ale stále je to pekný nález.

Nález #64: Trezor

Nález Trezoru, ktorý z vody vytiahol Marek

Vynikajúci úlovok. Aj tento trezor bol bez dvierok a prázdny. Nálezcovi Marekovi U. môžeme iba zagratulovať. Zadarilo sa mu – na druhom love a hneď trezor. Marek má obojstrannú 310-tku.

Nález #65: Pištoľ Frommer 37.M 9mm

Parádny úlovok, ku ktorému nálezcovi gratulujeme. Pištoľ z čias 2. svetovej vojny našiel Matej Balog v studni pri Hodruša Hamre (obec v okrese Žarnovica). Vytiahol ju na druhý nadhod a s obojstranným magnetom o sile 310 kg. Všimnite si, že kryt rukoväti je drevený.

Nálezca samozrejme zavolal políciu. Policajti boli slušní. Hneď sa zaujímali, čo to je, a magnet fishing sa im páčil.

Potom policajti asi hodinu zisťovali, čo za zbraň to je, a rozposielali fotky na všetky strany. Pátranie uzavreli tým, že ide o Tokarev TT-33. Potom Tokarev zobrali so sebou a odišli.

Avšak istému hľadačovi pokladov zo slovenskej komunity toto tvrdenie nedalo. Jeho mravenčia detektívna práca sa vyplatila. Zistil, že to je maďarská pištoľ Frommer 37.M 9mm. Policajti sa asi rozhodovali medzi Tokarevom a Frommerom.

Nález #66: Automat na kondómy

Automat na kondómy

Krásny úlovok, to sa len tak nevidí. 😀 Automat na kondómy a ešte k tomu zahraničný.

Našiel ho Ján Hudec v Kozároveckej priehrade s magnetom 310 kg. Ťahaný predmet bol ťažký a nálezca do poslednej chvíle nevedel, čo to ťahá. Až keď z neho utrel blato zistil, čo to je. Nemal naviják ani nič také. Stačil mu iba magnet 310 kg a ťahať ručne ako o život.

Neboli v ňom ani kondómy ani peniaze. Len blato a voda. Ten, čo ho hodil do jazera ho najprv mohol ukradnúť a vybrať tých pár drobných vo vnútri.

Toto je magnet fishing!

Aj na Slovensku viete nájsť takéto pekné úlovky. Oproti zahraničným magnet fisherom máte o to väčšie šance, že slovenské vody sú málo prebádané. Ležia v nich nálezy, ktoré iba čakajú na váš magnet.

Zapáčil sa vám magnet fishing? Pozrite si našu ponuku magnetov a lán pre magnet fishing: