Tento úlovok ma dostal…

Tento úlovok ma dostal - ilustrácia

16-ročný James Cork išiel na magnet fishing a našiel 40 zbraní. Medzi nimi aj nacistický guľomet a československý samopal.

Lovec pokladov, 16-ročný tínedžer zo Spojeného kráľovstva James Cork našiel viac ako očakával. Natrafil na skrýšu 40-tich zbraní. Úžasný úlovok ho šokoval. Nikdy si nepredstavoval, že z vody vytiahne takéto niečo.

Cork začal s magnet fishingom pred šiestimi mesiacmi., než našiel tento úlovok. Chodil hľadať do jazera Grey lake v grófstve Somerset. Približne o pol roka neskôr, keď bol pri jazere s kamarátom, našiel hromadu ukrytých zbraní (február 2015).

Hromada zbraní objavených fishing magnetom

Medzi zbraňami boli napríklad nacistický guľomet MG 42, československý samopal vzoru 23, či útočná puška M16. Úplne fantastický úlovok. Experti tvrdia, že zbrane pravdepodobne patrili IRA – Írskej republikánskej armáde, ktorej cieľom bolo oslobodiť sa spod britskej nadvlády.

Do vody boli hodené pravdepodobne v roku 2001. Na dne vody mohli ležať asi 14 rokov.

Po tomto prekvapivom a ojedinelom úlovku James Cork s kamarátom väčšinu zbraní nahádzali späť do vody. Nález nenahlásili polícii. Ale nálezca si ako trofej zobral domov revolver Smith & Wesson z 30-tich rokov.

Tínedžerová mama Katherine Cork bola otrasená, keď videla, s čím sa jej syn hrá. Nechcela mať doma nič ilegálne. Synovi rozkázala, aby revolver položil na stôl v kuchyni a viac sa ho nedotýkal. Následne zavolala na políciu, ktorá o niekoľko minút dorazila.

Polícia revolver zabavila a nasledujúci deň vytiahla z vody ostatné zbrane.

James Cork skvelý úlovok komentoval takto: “Bol som šokovaný. Ešte nikdy som takéto niečo nenašiel. Bolo tam niekoľko celých, neporušených zbraní, ale nie veľa. Samopaly, pištole, revolvery. A mohutný guľomet na stojane.”

James Cork stojí pri mestskom moste

Hovorca polície povedal, že nijaká zo zbraní nebola celá a nepoškodená, tiež že boli extrémne zhrdzavené a staré. Tvrdil, že všetky kusy zbraní boli alebo čoskoro budú zničené.

Andy McNab, bývalý seržant SAS (Special Air Service, jedna zo špeciálnych jednotiek britskej armády) tvrdil, že zbrane skutočne mohla používať IRA:

“Musí ísť o zbrane teroristov. A to kvôli ich rozličným typom – od zbraní na blízku vzdialenosť po guľomet, ktorý zničí helikoptéru či Land Rover. Boli hodené do vody, keď zložili zbrane? Alebo tam boli ukryté pre prípad, že nedostanú podmienky, ktoré chceli?”

Zaujal vás magnet fishing?

Aj na Slovensku sa dajú nájsť skvelé úlovky. Pozrite si 32 najlepších slovenských a českých magnet fishing nálezov. Oproti zahraničným lovcom pokladov máte o to väčšie šance, že magnet fishing na Slovensku začal iba nedávno, slovenské vody sú preto úplne neprebádané. Ležia v nich poklady, ktoré iba čakajú iba na váš magnet.

Nemáte magnet a lano? Prezrite si naše najpredávanejšie produkty:

Alebo sa pozrite na celú našu ponuku magnetov, lán a doplnkov pre magnet fishing:

Zdroje: