11 x áno, prečo začať s magnet fishingom

magnet fishing nálezy - pušky

Máš v hlave chrobáka a zvažuješ, že vyskúšaš magnet fishing?

1. Poriadne sa zabavíš

S magnetom pri vode zažiješ kopec zábavy. Je to skvelé hobby, ktoré ti prinesie radosť, oddych a nové zážitky.

Pri každom nadhode zažiješ napätie pri čakaní, čo z vody ulovíš tentokrát. Najlepšie pocity máš, keď ulovíš niečo vzácne či prekvapivé. Potešia ale aj drobné nálezy.

Nemáš magnet a lano? Pozri si našu ponuku:

magnetické sety pre magnet fishing

2. Objav v sebe skryté dieťa

Hľadanie s magnetom je možné prirovnať k dobrodružnému bádaniu. Pri vyťahovaní magnetu a odlepovaní železných predmetov sa budeš cítiť ako Indiana Jones.

Magnet fishing úlovky

Nikdy nevieš, čo nájdeš. To je na tom to najlepšie. Ozve sa v tebe skryté dieťa, ktoré miluje dobrodružstvo a rado hľadá poklady. So šťastím vytiahneš zaujímavé úlovky ako bicykel, trezor či zbrane.

3. Najlepší je lov s partiou

Magnet fishing je najlepší v partii dobrých kamarátov. Zabavíte sa a utužíte priateľstvá. Môžete si pomáhať či súťažiť medzi sebou v lovení.

Magnetfiške tím počas lovu
Opekačka

Ak sa nájdete viacerí nadšenci, môžete vytvoriť tím. Vzorovým príkladom je Magnetfiške tím z obrázkov. Sú to traja chalani zo západného Slovenska – Kiťo, L-ko a Oto, ktorým z lovu magnetom “hrabe” už dva roky. Je im jedno, či je leto alebo zima. Loviť chodia aj v januári.

Nemáš magnet a lano? Pozri si našu ponuku:

magnetické sety pre magnet fishing

4. Spoločne strávené chvíle s rodinou

Hľadanie pokladov nie je len pre dospelých. Môžeš vyraziť s deťmi na magnetický výlet a hľadať poklady zatiaľ, čo sa mamina bude opaľovať. 🙂 Detí rozčaruje každý kus kovu, každý “poklad”. Keď nájdu čokoľvek, oči sa im rozžiaria a prejavia nekonečnú detskú radosť.

Rodina na výlete pri vode

Prečítajte si viac o magnet fishingu s rodinou.

5. Deti sa učia trpezlivosti a vzťahu k prírode

Magnet fishing umožňuje na vlastnej koži zažiť, že nie všetko sa darí na prvý pokus. Dieťa sa naučí pokusy opakovať a nevzdávať sa. Naučí sa takto trpezlivosti, za čo bude v závere odmenené vytúženým úlovkom.

trpezlivosť

Morálne hodnoty, ktorý magnet fishing do života detí prináša, je aj vzťah a úcta k životnému prostrediu. Keď uvidia neporiadok vytiahnutý z rieky, uvedomia si, aká dôležitá je ochrana životného prostredia.

Nemáš magnet a lano? Pozri si našu ponuku:

magnetické sety pre magnet fishing

6. Čistením prírody pomáhaš životnému prostrediu

Magnet fishing má silný morálny rozmer. Tým, že železné predmety vytiahneš z vody, čistíš prírodu a pomáhaš tým životnému prostrediu. Samozrejme ak predmety zahodíš do zberného koša a nenecháš ich pri vode. Vždy si preto ber so sebou nádobu (vedro, vrece, krabicu), v ktorej nálezy odnesieš.

7. Môžeš pomôcť objasniť zločin

Ohlásením nálezu zbrane alebo munície môžeš polícii pomôcť objasniť trestný čin. Toto je ďalší spôsob, ako je magnet fishing užitočný pre spoločnosť.

Pomôžte objasniť zločin

V roku 2017 belgickí magnet fisheri našli v obci Ittre zbrane a náboje v dvoch kovových skrinkách. Prispeli tým k vyšetreniu prípadu zločineckej skupiny brabantských vrahov, ktorá v rokoch 1982-1985 zabila 28 ľudí a ďalších 40 zranila.

Nemáš magnet a lano? Pozri si našu ponuku:

magnetické sety pre magnet fishing

8. Oddýchneš si

Ako sa hovorí, príroda lieči. Rovnako ako dokáže myseľ vyčistiť dobrá túra v horách, dokáže ju vyčistiť aj magnet fishing. Čas strávený pri vode prinesie pocit pokoja a spokojnosti a to pomôže zahnať stres, únavu i neodbytné negatívne myšlienky.

Jazero

9. Nové zážitky pri vode

Nebaví ťa nečinne opaľovať sa? Chceš zažiť pri vode viac? Vyskúšaj magnet fishing a využi čas pri vode na maximum. Keď pôjdeš s partiou, môžete to skombinovať napríklad s obľúbenou opekačkou.

Nemáš magnet a lano? Pozri si našu ponuku:

magnetické sety pre magnet fishing

10. Magnety sú dostupné pre každého

Vybavenie pre hľadačov magnetov je cenovo dostupné, a to najmä ak ho porovnáš s cenou mnohých iných letných aktivít – napríklad aquaparkami. S magnetom môžeš loviť opakovane celé leto.

Vybavenie hľadača pokladov

11. Môžeš zažiť prekvapivé a nečakané situácie

Aj takto môže dopadnúť magnet fishing. 🙂 Keď nájdete náboje, pištoľ či brokovnicu. 😀

Slovenská polícia na magnet fishingu

Táto dvojica policajtov bola v pohode, hovorí Roman H. Prehodili sme s nimi pár slov, spravili fotky a bolo vybavené. 🙂 Pred tým, ako odišli, stihli sme im ešte porozprávať o našich ďalších zaujímavých úlovkoch. Popriali nám šťastie do budúcna.

Čakanie na pyrotechnikov spolu s policajtmi

Na tomto obrázku je česká polícia, ktorá spolu s Brno Boys tímom čaká na príchod pyrotechnikov. Majklovi a Žanekovi sa totižto podarilo vyloviť granát. Pyrotechnici zistili, že granát je prázdny a tak si ho nechali ako trofej.

Neváhaj a vyraz na lov. Magnet fishing je skvelá zábavka. Odreaguješ sa, oddýchneš si a získaš nové zážitky.

magnetické sety pre magnet fishing