11 x áno, prečo začať s magnet fishingom

Prečo začať s magnet fishingom

Máte v hlave chrobáka a zvažujete, že vyskúšate magnet fishing?

1. Poriadne sa zabavíte

S magnetom pri vode zažijete hodiny a hodiny zábavy. Je to skvelá zábavka, ktorá vám prinesie aj radosť, rozptýlenie a nové zážitky.

Pri každom nadhode zažijete napätie a poteší každý úlovok, aj tie menšie. Keď nájdete niečo vzácne a nepravdepodobné, budete radosťou celý bez seba.

2. Objavíte v sebe skryté dieťa

Magnet fishing úlovky

Hľadanie s magnetom je možné prirovnať k dobrodružnému bádaniu. Pri vyťahovaní magnetu a odlepovaní železných predmetov sa budete cítiť ako Indiana Jones.

Nikdy neviete, čo nájdete. To je na tom to najlepšie. Ozve sa vo vás skryté dieťa, ktoré miluje dobrodružstvo a rado hľadá poklady. So šťastím vytiahnete zaujímavé úlovky ako bicykel, trezor či zbrane.

3. Najlepší je lov s partiou

Magnetfiške tím počas lovu
Opekačka

Magnet fishing je najlepší v partii dobrých kamarátov. Zabavíte sa, môžete robiť blbosti a utužíte priateľstvá.

Navyše si pomôže pomáhať. Do každého lovu môžete zapojiť tímového ducha. Keď sa jednému prilepí magnet a nevie to vytiahnuť, príde druhý s ďalším magnetom a ťaháte spoločnými silami.

Ak sa nájdete niekoľkí, ktorých to veľmi baví, môžete vytvoriť tím.

Vzorovým príkladom je Magnetfiške tím z obrázkov. Sú to traja chalani zo západného Slovenska – Kiťo, L-ko a Oto, ktorým z lovu magnetom hrabe už dva roky. Je im jedno, či je leto alebo zima, loviť chodia aj v januári.

4. Spoločne strávené chvíle s rodinou

Rodina na výlete pri vode

Hľadanie pokladov nie je len pre dospelých. Môžete vyraziť s deťmi na magnetický výlet a hľadať poklady zatiaľ čo sa vaša manželka bude opaľovať. 🙂

Detí rozčaruje každý kus kovu, každý “poklad”. Uvidíte tú detskú radosť a ich rozžiarené oči, keď nájdu čokoľvek. A čím zaujímavejší predmet nájdu, tým väčšie rozčarovanie to bude. Po prvom väčšom predmete vám budú stále píliť uši, kedy pôjdete zasa.

Prečítajte si viac o magnet fishingu s rodinou.

5. Učíte deti trpezlivosti a vzťahu k prírode

trpezlivosť

Magnet fishing umožňuje na vlastnej koži zažiť, že nestačí jeden pokus a veci nejdú hneď. Dieťa uvidí, že to netreba vzdať a keď bude skúšať opakovane, pôjde to. Takto sa naučí trpezlivosti.

Morálne hodnoty, ktorý magnet fishing do života detí prináša je vzťah a úcta k životnému prostrediu. Keď uvidia neporiadok vytiahnutý z rieky, uvedomia si, aká dôležitá je ochrana životného prostredia.

6. Čistením prírody pomáhate životnému prostrediu

Čistenie prírody od odpadu

Magnet fishing má silný morálny rozmer. Tým, že železné predmety vytiahnete z vody čistíte prírodu a pomáhate životnému prostrediu. Samozrejme ak predmety zahodíte do zberného koša a nenecháte pri vode.

Ak chcete spraviť niečo pre prírodu, rozhodne odporúčame začať s magnet fishingom.

Buďte zodpovední. Nenechávajte vytiahnuté predmety pri vode. Vždy si so sebou zoberte nádobu (vedro, vrece, krabicu), v ktorej nálezy odnesiete do zberného koša.

7. Môžete pomôcť objasniť zločin

Pomôžte objasniť zločin

Ohlásením nálezu zbrane alebo munície môžete polícii pomôcť objasniť trestný čin. Toto je ďalší spôsob, ako je magnet fishing užitočný pre spoločnosť.

V roku 2017 belgickí magnet fisheri našli v obci Ittre zbrane a náboje v dvoch kovových skrinkách. Prispeli tým k vyšetreniu prípadu zločineckej skupiny brabantských vrahov, ktorá v rokoch 1982-1985 zabila 28 ľudí a ďalších 40 zranila.

8. Oddýchnete si

Jazero

Ako sa hovorí, príroda lieči. Rovnako ako dokáže myseľ vyčistiť dobrá túra cez les alebo do hôr, dokáže ju vyčistiť aj magnet fishing. Čas strávený pri vode prinesie pocit pokoja a spokojnosti a to pomôže zahnať stres, únavu i neodbytné negatívne myšlienky.

9. Nové zážitky pri vode

Tobogán

Nebaví vás opaľovať sa, čľapkať sa vo vode, plávať? Chcete zažiť pri vode viac? Chcete robiť niečo nové a využiť čas pri vode na maximum?

Tak rozhodne zoberte magnet k vode. Je to úplne nový zážitok, ktorý z času strávenom pri vode spraví niečo úplne nové. Prináša to ešte lepší zážitok, keď idete opekať blízko vody alebo oddychovať s rodinou.

10. Magnety nie sú tak drahé

Vybavenie hľadača pokladov

Vybavenie pre hľadačov magnetov je cenovo dostupné, a to najmä ak ho porovnávate s cenou mnohých iných letných aktivít ako plážové kúpaliská (a cena občerstvenia), či aquaparky. S magnetom môžete chodiť loviť celé leto, aj dlhšie.

11. Môžete zažiť prekvapivé a nečakané situácie

Slovenská polícia na magnet fishingu

Aj takto môže dopadnúť magnet fishing. 🙂 Keď nájdete náboje, pištoľ či brokovnicu. 😀

Táto dvojica policajtov bola v pohode, hovorí Roman H. Prehodili s nimi pár slov, spravili fotky a bolo vybavené. 🙂 Ešte sa ich pýtali, čo také už vylovili a popriali nám šťastie do budúcna.

Čakanie na pyrotechnikov spolu s policajtmi

Na tomto obrázku je česká polícia, ktorá spolu s Brno Boys tímom čaká na príchod pyrotechnikov. Majklovi a Žanekovi sa totižto podarilo vyloviť granát. Pyrotechnici zistili, že granát je prázdny. Tak si ho mohli nechať.

Neváhajte a vyrazte magnetiť

Magnet fishing je skvelá zábavka. Odreagujete sa, oddýchnete si a získate nové zážitky.

Nemáte magnet a lano? Pozrite si našu ponuku: